Największa inwestycja TBS zakończona

1068 mieszkań w 37 budynkach, wybudowane w 2 lata – to wynik jakim może się pochwalić TBS Wrocław. Na osiedlu Stabłowice trwa właśnie wielkie zasiedlenie nowych mieszkań, a TBS już rozpoczyna kolejną budowę.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 146,5 mln zł. Na osiedlu 148 lokali należy do gminy Wrocław, która 44 kieruje w ofercie dla seniorów, a 22 otrzymali beneficjenci programu „Absolwent”. 920 mieszkań posiada TBS Wrocław i przeznacza je na wynajem. Aby zamieszkać najemcy muszą wpłacić partycypację 1146 zł za m2 i kaucję wielkości trzymiesięcznego czynszu. Stawki czynszu wahają się w przedziale od 11 do 13 zł/m2.

W 5- i 6-kondygnacyjnych blokach z windami każde mieszkanie oddawane jest „pod klucz”, czyli można w nim od razu zamieszkać, wystarczy tylko wnieść meble. Ściany w pokojach pomalowano na biało, podłogi wyłożono wykładziną lub panelami. W łazienkach i toaletach zamontowano białą armaturę, a w kuchniach kuchenki gazowe. Każde mieszkanie posiada balkon. TBS zadbał także o otoczenie wokół budynków. Posadzono 1,5 tys. drzew i krzewów, są place zabaw dla dzieci, tereny zielone i miejsca parkingowe dla mieszkańców. Jedynymi niedogodnościami jakie przeszkadzają mieszkańcom osiedla jest brak na chwilę obecną sklepów i przystanku komunikacji miejskiej.

Na dzień dzisiejszy praktycznie wszystkie mieszkania są już zajęte, jednak osoby zainteresowane nie powinny się zniechęcać, bowiem TBS Wrocław nie poprzestaje budować. Przed miesiącem rozpoczęto budowę mieszkań przy ul. Głubczyckiej a w najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje: na osiedlu Nowe Żerniki, na ul. Trzebnickiej, Afgańskiej, Pakistańskiej oraz rozbudowa osiedla w Leśnicy.
Od 1998 roku wrocławski TBS wybudował ponad 3300 mieszkań czynszowych w 79 budynkach oraz 29 lokali usługowych.

Rate this post