Mieszkanie plus czyli tanie mieszkania na wynajem z opcją wykupu!

Rząd uruchamiając program „Mieszkanie plus” ma na myśli budowę tanich mieszkań na wynajem które będzie można wykupić… udział w programie weźmie także TBS, spółdzielnie mieszkaniowe oraz deweloperzy.

Beata Szydło jeszcze w tym tygodniu ma przedstawić plan który dzięki programowi „Mieszkanie +” ma „rozbujać” polski rynek mieszkaniowy. Już teraz media informują, że finansowe wsparcie programu „Mieszkanie +” weźmie na swoje barki nowy fundusz za którym będzie stał TFI BGK.

Komercyjne tanie mieszkania na wynajem

Program będzie działał bez gwarancji Skarbu Państwa czyli czysto komercyjnie. Głównym źródłem finansowania funduszu będą emisje obligacji. U boku Państwa będą stać także TBS-y, spółdzielnie mieszkaniowe a także prywatni deweloperzy którzy wezmą udział w budowie mieszkań. Jak wiadomo, już od grudnia zeszłego roku Państwo przeprowadza inwentaryzację gruntów należących do Skarbu Państwa.

Tani grunt = tanie mieszkania na wynajem

tanie-mieszkania-na-wynajem
Tanie mieszkania na wynajem

Grunty posłużą jako plac pod budowę tanich mieszkań na wynajem, budowa mieszkań ma być o wiele tańsza niż zwykle ze względu na wkład własny jakim będą wspomniane grunty, są zapowiedzi, że metr kw mieszkania wybudowanego w najdroższym polskim mieście – Warszawie, może kosztować nawet do 5000 zł. Najwięcej gruntów posiadają Poczta Polska oraz PKP. Czy zostaną one wywłaszczone przez Państwo z posiadanych gruntów? czy wywiąże się inny rodzaj współpracy? o tym dowiemy się już wkrótce.

Co z wykupem mieszkań TBS?

Ciekawi fakt, że mieszkania będzie można wykupić co jest ogromnym plusem dla przyszłych najemców, skoro Rząd tak ochoczo odda mieszkania na własność swoim lokatorom to dlaczego robią takie problemy z wykupem mieszkań TBS? być może nadchodzi czas aby zawalczyć o prawo do wykupu raz jeszcze i zrównać prawa najemców mieszkań komunalnych i przyszłych mieszkań w programie „Mieszkanie plus” z prawami najemców TBS-owskich lokali?

Rate this post