Kontrola Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w TBS Wrocław

Do 5 lipca wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma czas na złożenie wyjaśnień w UOKiK. Sprawa dotyczy zakazu montażu przez lokatorów anten telewizyjnych na balkonach budynków nowego osiedla Brochów.

UOKiK zażądał od wrocławskiego TBS-u wyjaśnień po skargach lokatorów, którzy twierdzą, że zarząd spółki w regulaminach zmusza ich do korzystania z usług jednej wskazanej firmy dostarczającej telewizję, internet i telefon stacjonarny. Na klatkach schodowych pojawiły się ogłoszenia w których można przeczytać m.in., że „regulamin porządku domowego zabrania też mieszkańcom, by na balkonach czy za oknami instalowali na własną rękę anteny i nakazuje demontaż tych, które już wiszą. W sprawie odbioru telewizji satelitarnej należy kontaktować się z firmą…”

Kazimierz Wołczaski, wiceprezes TBS Wrocław tłumaczy, że spółce zależy na dobrym stanie i estetyce budynków, a firma dostarczająca media do budynków została wybrana w przetargu. Mieszkańcy mogą podpinać dekodery do jednej zbiorczej anteny satelitarnej.

UOKiK już wielokrotnie w innych miastach uznawał takie zakazy za praktyki ograniczające konkurencję. – Musimy sprawdzić, czy mieszkańcy mają wybór. TBS nie powinien narzucać jednego dostawcy. – mówi Małgorzata Cieloch, rzecznik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przeczytaj także:

Mieszkania z TBS dla doktorantów

Nowe osiedle dla 2 tysięcy ludzi

TBS Wrocław – aktualne inwestycje

Rate this post