Mieszkania komunalne zamienią na TBS

Lokatorzy mieszkań komunalnych w Szczecinie mają możliwość zamiany zajmowanych dotychczas lokali na nowe z zasobu TBS. Miasto we współpracy z Szczecińskim TBS od lat z powodzeniem realizuje program „Nowy Dom”.

Na ten cel przeznaczono dwa pierwsze budynki przy ul. Pelikana w dzielnicy Żelechowa, których budowę właśnie zakończono. Budynki mieszkalne zaprojektowano jako podpiwniczone, czterokondygnacyjne (trzypiętrowe) z wysokim dachem (czwarta kondygnacja ukryta w stromym dachu). W celu podkreślenia podmiejskiego charakteru zabudowy, przed większością mieszkań na parterze wydzielono indywidualne przedogródki, natomiast dla wszystkich mieszkań zlokalizowanych na I, II i III piętrze zapewniono balkon lub taras.

W każdym budynku, w kondygnacji piwnic zaprojektowano komórki lokatorskie przynależne do mieszkań, natomiast na parterze zlokalizowano wózkownię. Każdy blok mieści 15 lokali mieszkalnych, w tym 11 lokali 2-pokojowych o powierzchni 43 – 55 m2 i 4 lokale 1-pokojowe o powierzchni od 32-33 m2. Wszystkie mieszkania zrealizowane są „pod klucz”. Pierwsze zasiedlenia planowane są na sierpień br.

Koniecznie sprawdź: Jak dostać mieszkanie komunalne – wniosek

Program „Nowy Dom” to propozycja STBS dla tzw. solidnych najemców, którzy chcą poprawić swoje warunki lokalowe. Oznacza to, że na nowe „M” szanse mają najemcy lokali komunalnych, którzy wywiązują się ze swoich lokatorskich obowiązków, dbają o stan techniczny lokalu, regularnie płacą czynsz, nie są uciążliwymi sąsiadami. Po przeprowadzce z obecnie zajmowanego mieszkania pozostawiony lokal powinien być gotowy do natychmiastowego zasiedlenia, gdyż wykorzystywany będzie przez gminę na lokale socjalne.

Wnioski na lokale położone przy ul. Pelikana 8, 10 składać można od 23 kwietnia do końca czerwca w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych, przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie. W wypełnieniu wniosku pomóc mogą pracownicy Działu Gospodarowania Lokalami Mieszkalnymi (tel. 91 48 86 360, 91 48 86 364).

Dwa wybudowane budynki stanowią pierwszy etap większej inwestycji Szczecińskiego TBS. Mający niebawem się rozpocząć etap drugi budowy Osiedla „Sienno” zakłada wybudowanie 268 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. Lokale będą wynajmowane gospodarstwom, które zdecydują się na partycypację w kosztach budowy.

Zobacz także: Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?

Rate this post