Wysokośc czynszu

This topic contains 6 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 13 years, 10 months temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #82

    Anonim

    Czy TBS może ustalać różne stawki czynszu dla lokatorów w tym samym budynku? Stary partycypant oddaje mieszkanie do TBSu i wskazuje mnie na nowego partycypanta, a ja wpłacam do TBSu partycypację i podpisuje umowę w której czynsz jest wyższy niż czynsz innych lokatorów w tym samym budynku (oczywiście wyższy ale mieszczący się w widełkach do 4% wart. odtworz.) czy TBSy mają prawo żądać ode mnie wyższego czynszu ?

    #1404

    Anonim

    czynsz musi być jednakowy dla wszystkich w danym budynku, który regulują przepisy. Jeżeli jest tak, że w jednym budynku są róże czynsze to można zaskarżyć sprawę do sądu. Chyba,że różne czynsze są wynikiem wygranych procesów sądowych przez lokatorów.

    #1405

    Anonim

    To jest możliwe

    #1406

    Anonim

    To jest możliwe ponieważ każdy TBS zastrzega sobie prawo do zmiany wysokości czynszu.Najwidoczniej stary partycypant miał wysokie zarobki i na tej podstawie miał naliczony czynsz.Musisz wystąpić z wnioskiem o nowe naliczenie czynszu według Twoich zarobków.
    A DOMINO JAK SIĘ KOMPLETNIE NIE ZNASZ NA TBS TO SIĘ NIE UDZIELAJ!!!

    #1408

    Anonim

    Aniu, opieram się na szeregu procesach sądowych (czyt.wyroki), które stoczyłem osobiście i jako pełnomocnik z TBS-ami. Jednak nie udzielam się w tym miejscu jako specjalista od TBS-ów.
    A Ty, zastanów się nad sobą, bo zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy. Ale jeżeli tak kompletnie znasz się na TBSach to proszę o e-mail, może również skorzystam z Twojej obszernej wiedzy nt. TBS.

    #1412

    Anonim

    Jakie przepisy to regulują ? Na jakie należy się powołać ? Chodzi o to że TBSy chyba w zamian za to że ktoś wskaże nowego partycypanta chcą na tym zarabiać. Druga sprawa to pytanie do jakiej krotności czynszu TBSy mogą zażądać kaucji od nowego najemcy. Partycypację zapłaciłem i dodatkowo 10-krotnośc czynszu, pomino że poprzedni najemca miał tylko 2-krotnośc czynszu. Czy to zgodne z prawem ?

    #1413

    Anonim

    Andrzeju, należy rozróżnić kaucję zabezpieczeniową, która może być do 12 krotności czynszu od partycypacji – ta jest uzależniona od wartości odtworzeniowej lokalu.
    Przepisy: Ustawa o TBSsie – w skrócie, oraz ustawa o ochronie praw lokatorów – w skrócie.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.