Wykup mieszkania – pytanie

This topic contains 35 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 4 years, 8 months temu.

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #5634

    Anonim

    Mamy do tego prawo ale niestety nie wiemy jak i jakich narzędzi użyć by umiejętnie wykorzysta nasze prawo- może ktoś ma jakieś dojścia do władz TBS albo może ktoś ma kogoś znajomego mądrego prawnika labo radce prawnego osobę która zna się na tych wszystkich przepisach i może pomoże wystosować jakieś pismo, które będzie można złożyć do władz tbs z zapytaniem jak to wygląda z ich strony .

    #5640

    Anonim

    pismo trzeba wysłać w formie petycji, nie do tbsów tylko do rządu i wskazać, że im to się opłaca, obecnie ministrem jest człowiek który chciał doprowadzić do wykupu mieszkań tbs

    #5641

    Anonim

    w którym miejscu im sie to ma opłacać ? przecież to co ludzie spłącają jako spłate kredytu to państwo zabiera. Jak zamiast tego kasa ma iść jako spłata mieszkania to państwo na tym straci. Jakby sie to im opłącalo to by było dawno tak a nie inaczej

    #5642

    Anonim

    Wg mnie za jakieś 10 lat a więc po roku 2026 TBSy zaczną sprzedawać mieszkania najemcom.Jak się nie mylę pierwsze TBSy powstały po roku 1995 i pewnie będzie podobnie jak było ze SM gdzie po 30 latach zaczęto sprzedawać mieszkania .

    #5646

    Anonim

    według mnie na to że mozna będzie wykupić mieszkanie przy ratach jakie są teraz jest jest nie mozliwe. Jeśli wejdzie w życie taki przepis to rata pójdziie w góre i wyjdzie tak samo jak by kredyt spłacał. Na taki numer to by każdy poszedł, bez kredytu i związanego ryzyka, bez wysokich odsetek z małymi ratami co miesiąc. Ludzie przestali by brać kredyty na dom i brali mieszkania w TBS. A ci musieli by czekać XX lat aż komuś sie uda spłącić do końca. ŻADEN biznes dla państwa jak i TBS.

    #5648

    Anonim

    a jak to jest z tą ustawą która weszła w 2015 roku, dodano do art. 30 jeden punkt, który mówi o tym że najemcę można wyrzucić jak przy trzeciej deklaracji będzie miał za wysokie dochody…..
    czy ta ustawa działa wstecz, wcześniej można było jedynie podwyższyć czynsz … a co jeśli najemc ma w umowie wpisane że może mieć również inny lokal… ja tak mam wpisane, cytuję” najemca ma prawo do posiadania innego lokalu i w tkim przypadku TBS stosuje czynsz wolnorynkowy jednkaże nie powoduje to rozwiązania umowy z najemcą ……????? umowa z 2006 roku

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)

You must be logged in to reply to this topic.