Wskazanie nowego najemcy

This topic contains 28 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 8 years, 2 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #370

  Anonim

  .

  • This topic was modified 6 years, 10 months temu by  Redakcja.
  #2327

  Anonim

  Właśnie przerabiam temat wskazania nowego najemcy (nie mam tego zabronionego w umowie) na mieszkanie w TBS II w Gliwicach..
  Mieszkanie z 2007r
  w czasie pierwszej wizyty u p. M. dowiedziałem się że to niemożliwe,nie zgodne z prawem i jeszcze się w Gliwicach coś takiego nie zdarzyło i ogólnie pierwszy raz o takim czymś słyszy…i jak chce to mogę iść do ich prawnika lub od razu do pani prezes…
  wydrukowałem sobie ustawy o TBS, napisałem pisemko na jakie ustawy (słynny art.24 p.4) się powołuje,że żądam wyjaśnień dlaczego wg. nich „nie”,a jeśli jedanak zgadzają się ze mną to mają mi wydać pismo pozwalające na wskazanie najemcy…jeszcze ich tam postraszyłem UOKiK i rzecznikiem konsumenta.. i oddałem to…p. M. czytając to nic już więcej nie dodała i kazała zostawić pisemko bo ona już więcej nie może:) widać że troszke była zdenerwowana….teraz mam czekać na odpowiedz..
  i jeszcze pytania…
  przerabiał ktoś TBS Gliwice w podobnej sprawie?
  i jak się zachować jeśli TBS odpisze mi że nie mogę wskazać najemcy?
  pozdrawiam

  #2328

  Anonim

  Oczywiście art.29 p4 🙂

  #2330

  Anonim

  Mam podobny problem. W grudniu chciałabym odstąpić mieszkanie z gliwickiego TBS1 i również mówią, że to nie jest możliwe.

  #2339

  Anonim

  Witam,

  Jeśli TBS tak Pani odpisze (jw.) proszę się zwrócić po pomoc do mnie. Z poważaniem
  Anna Słowińska Vox iuris
  voxiuris@interia.pl

  #2341

  Anonim

  Proszę walczyć o swoje prawa – sam tak zamierzam, najlepiej postawić TBS przed faktem dokonanym – zrobić cesję z notarialnym poświadczeniem podpisów na podstawie kodeksu cywilnego art 509
  W ustawie nie ma żadnych zapisów, które ograniczały by mozliwość dokonania takiej cesji (art 29 p 4 – nawet na to pozwala, chociaż niektórzy błędnie interpretują że dotyczy on tylko pracodawców i osób prawnych), jeśli TBS zawarł by w umowie takie zapisy to juz inna sprawa.
  Po przeprowadzonej cesji powiadomić TBS, który powinen rozwązać z Panem umowę najmu a zawrzeć z nowym najemcą.
  TBS powinen zawrzeć w umowie wykluczenia – skoro nie zawarł to niech się nie awanturują, a jak by nie chcieli zawrzeć umowy najmu z nowym najemcą – to do sądu.

  #2367

  Anonim

  Coś w tej sprawie poszło do przodu?

  #2746

  Anonim

  A mozna wskazac najemcę w mieszkaniu bez partycypacji? Staramy sie z mężem o zamiane na większe mieszkanie ( mamy troje dzieci). Na naszym osiedlu, a są to pierwsze tbs w opolu sa mieszkaia bez partycypacji( tylko kaucja) Wiem, ze wkrótce sasiedzi sie wyprowadzją. Czy moga nas wskazać jako kolejnych najemców?

  #3712

  Anonim

  Również otrzymałam odmowę na piśmie (TBS I Gliwice) pomomo tego, że znaleziony przez mnie potencjalny najemca jest na liście oczekujących i jest gotowy na przejęcie mieszkania w takim stanie w jakim jest ono obecnie użytkowane. TBS nakazał przywrócenie do stanu pierwotnego (!). W umowie (rok podpisania i oddania budynku: 2007) nie ma jasnego zapisu, który zakazuje wskazania najemcy. Proszę o pomoc

  #3713

  Anonim

  Jeśli w umowie o partycypację jest zobowiązanie do zawarcia umowy z partycypantem do również dotyczy to tego kto odkupi partycypację i spełnia warunki (dochody i etc)

  #4771

  Anonim

  może ktoś mi podpowie:/ chciałabym zrezygnowac z tbs, mam rodzine chetną na nasze miejsce, dzwonilam do kamiennej a Pani mi powiedziala ze nie mam w umowie ze moge sama wskazac osobe na moje miejsce, ale kurde nie ma tez w umowie ze nie moge tego zrobic|!! zna sie kto na tym??

  #5219

  Anonim

  Pani Marto jak sytuacja się wyklarowała?

  #5220

  Anonim

  Podłączam się do tematu i proszę o pomoc. Chciałbym zbyć swoją partycypację na poczet innej osoby. W TBSie powiedzieli mi, że minął 15letni okres od pierwszego zasiedlenia (wrzesień 1999 r.), co oznacza, że ich zdaniem mogę tylko zrzec się praw do lokalu i oddać TBSowi, a Oni zwrócą mi udział w kosztach budowy po aktualnej cenie rynkowej z obwieszczenia Wojewody Mazowieckiego. Wychodzi na to, że otrzymałbym 31 tys. zł, więc straciłbym co najmniej drugie tyle. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Może rozwiązaniem byłaby jakaś umowa sprzedaży/przeniesień praw, czyli wypowiadam umowę najmu i praw partycypacji, a prawa te przenoszę na drugą osobę (zbycie praw z jednoczesnym przeniesieniem tych praw). Nie wiem na jakiej podstawie prawnej wymyślili ten okres 15 lat? Szukałem takiej informacji, ale nie znalazłem w regulaminie TBS, a w ustawie też taki zapis nie występuję (chyba że przeoczyłem). Proszę o pomoc 🙁

  #5222

  Anonim

  Zadzwoń do TBS i poproś o podstawę prawną tego co Ci przekazali. Też uważam, że to jakiś bubel, ale jakoś trzeba „podejść” petenta.

  #5223

  Anonim

  Dzięki za pomoc. Zadzwonię i się dopytam. Dam znać, jak się do tego ustosunkuje TBS. Pozdrawiam

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)

You must be logged in to reply to this topic.