TBS oczekiwanie

This topic contains 8 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Bogumiła 4 years, 3 months temu.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #19516

  olsztynianka89

  Cześć! Czy jest tu ktoś z Olsztyna? Poszukuję odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, gdyż w olsztyńskim tbs, pracownicy nabierają wody w usta… 😉
  Jakiś czas temu złożyliśmy z mężem wniosek o najem lokalu, które zostaną zwolnione w przyszłości. Nie czekamy właściwie długo, bo niecałe 4 m-ce, ale na pytanie ile średnio czeka się na mieszkanie i czy w ogóle jest szansa na otrzymanie informacji w ciągu roku, nikt nie potrafił mi odpowiedzieć…

  Zatem pytam, jak wyglądała u Was sytuacja? Dostaliście mieszkanie i jak długo czekaliście po złożeniu takiego wniosku? A może ktoś dostał decyzję odmowną i po jakim czasie? Wynajmujemy już mieszkanie 4 lata, ale z uwagi na naszą sytuację materialną dopiero niedawno mogliśmy zacząć myśleć o mieszkaniu w TBSie, bo tam też trzeba wykazać jakiś dochód. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Z chęcią poczytam, jak to wygląda w innych miastach.

  #19519

  nat87

  Zapewne nie tylko Państwo czekacie na decyzję i pewnie sporo osób złożyło wnioski o przydział mieszkania. Z własnego doświadczenia powiem, że na 99% nie są Państwo jedynymi „kandydatami” o przydział danego mieszkania. Trzeba dopytywać na bieżąco, pisać, dzwonić, wtedy jest jakaś realna szansa na uzyskanie odpowiedzi.

  #21041

  magda

  ja złożyłam wniosek w kwietniu ale na nowe tbs , bo taka dostałam podpowiedz bo na takie z drugiej reki czeka się długo i już we wrześniu po ciągłych spacerach do pana prezesa naszego tbs, udało nam się otrzymać mieszkanie, czekamy do marca na nowe mieszkanie. Mieszkam w nie wielkim mieście w centrum 60 km od Łodzi. Czynsz jaki prawdopodobnie będzie to 11zł za metr

  #21577

  zenon

  ja czekałem 7 lat na liście rezerwowej

  #21578

  donos

  Noto spore oczekiwanie na mieszkanie TBS, ja czekałem 14 miesięcy, wiedzieliśmy, że blok powstanie i od razu złożyliśmy podanie o mieszkanie. Po wybudowaniu bloku przez TBS dostaliśmy mieszkania od razu, bez komplikacji.

  #21829

  agaf

  Ja 4 lata temu w Pruszkowie od ręki. Było ogłoszenie że wolne mieszkanie. Nowe. Partycypacja 15%. Być może dlatego, że duże (120 metrów)

  #21853

  Otbs

  Czasu oczekiwania nikt ci nie okresli i nie to że w otbs nabierają wody w usta. To kiedy otrzymasz lokal zalezy od tego kiedy taki lokal sie zwolni i od liczby osob oczekujacych na daną kategorie lokalu, przy czym nie zalezy to od tego na ktorym miejscu jestes, tylko od komisji. Reasumując: lokal mozesz otrzymac bardzo szybko albo i wcale, gdyz takowy nigdy sie nie zwolni, a jesli by to nastąpiło to bedą bardziej potrzebujący niz Ty. Olsztyn kocham.!!!!!!!!

  #21943

  Joasia

  My złożyliśmy wniosek o przydział mieszkania w Poznańskim TBSie PTBS, z tego co nam powiedziano, to lista oczekujących jest dość długa, ale mamy się tym nie przejmować, bo i tak jeśli zwalnia się mieszkanie, to przydział mieszkania nie zależy od miejsca na liście, tylko indywidualnie od sytuacji danej rodziny. Kto lepiej wpasuje się w widełki jakie nakłada Towarzystwo, ten ma większe szanse że otrzyma lokal z TBSu.

  #26926

  Bogumiła

  Jakie są realia czekania na przydział mieszkania TBS w Pruszkowie? Podobno na liście jest ponad 350 osób! interesuje mnie też TBS Gdańsk ile się czeka – ktoś wie?

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.