TBS a partycypacja po rozwodzie

This topic contains 24 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 5 years, 3 months temu.

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #3984

    Anonim

    Proszę o pomoc 30 stycznia odbędzie się sprawa rozwodowa. Mąż od kwietnia 2013r nie mieszka ze mną i dzieckiem. Opuścił mieszkanie mieszka u teściowej. Partycypantem mieszkania jest mój tata. Mąż nadużywał alkoholu, miał wyrok w zawieszeniu za znęcanie fizyczne i psychiczne nad rodziną. Zameldowany jest pod adresem teściowej ale jest w umowie jako współnajemca. Co mogę zrobić aby nie spłacać męża, który nie łożył na mieszkanie. Dziękuję
    tlesica0709@interia.pl

    #3991

    Anonim

    powiedz to w sądzie i tyle. Podział majątku i tak jest nieunikniony.

    #3992

    Anonim

    wymeldowac w peezdu

    #4455

    Anonim

    Witam, jestem na etapie starań o mieszkanie w TBS i w trakcie rozwodu. Umowę partycypacji mogę podpisać w przeciągu miesiąca, mieszkanie dopiero będzie budowane, ale rozwód otrzymam dopiero za ok. 6 m-cy. Czy jeśli podpiszę umowę i wpłacę pieniądze były mąż będzie miał do nich prawo? Czy może żądać ode mnie połowy tych środków?

    #4580

    Anonim

    Witam, jestem przed rozprawą rozwodową, partycypantem mieszkania jest teść, a mąż najemcą ja z dzieckiem jestem tylko zameldowana, zamieszkaliśmy razem jeszcze przed ślubem i umowa z TBS była zawarta przed ślubem, czy oznaczy to, że nie mam żadnych roszczeń do zamieszkiwanego mieszkania i mąż w każdej chwili jako główny najemca może mnie wymeldować, czy fakt, że rozwód byłby z orzekaniem o winie daje mi jakieś dodatkowe możliwości, a co z płaconym comiesięcznym czynszem, w którym spłacany jest kredyt?
    Proszę o pomoc.

    #4652

    Anonim

    Nikt nie moze cie wymeldowac, zwlaszcza z dzieckiem. Jak to nie masz zadnych roszczen? Jestes tak samo wspolnajemca lokalu jak twoj maz w swietle art. 680 kc. Caly czas mozecie mieszkac razem. Jesli wychodzisz z tego mieszkania to maz Cie splaca w stosunku 2/3 do 1/3, bo jestes z dzieckiem. Najlepiej skontaktuj sie z twoim tbs na miejscu, bo prawnicy nie znaja sie na tematyce TBS i moga ci zle podpowiedziec.

    #4869

    Anonim

    witam.
    czy również mogę prosić o pomoc? w nieco innej sprawie, ale także związanej z TBS-ami…
    pozdrawiam
    marta.sop@wp.pl

    #4872

    Anonim

    Witam. Jestem najemcą mieszkania TBS, partycypantem jest osoba trzecia. Znalazłam osobę na swoje miejsce ale jest problem poniewaz umowa została podpisana po 2005 roku i z tej umowy wynika że partycypant nie może przekazać partycypacji. Partycypant wskazał ta osobę na moje miejsce. Co stanie sie z partycypacją którą ja wpłaciłam na konto partycypanta. Jeżeli zmienią sie warónki i będzie można przepisać tą partycypację jak odzyskać pieniądze 25 tysięcy złotych od partycypanta?

    #5681

    Anonim

    Proszę o pomoc w spr.problemu zmiany najemcy w tbs po zmianie Partycypanta sprawa ogolnie ciagnie się od 7mcy Partycypant wskazuje osobe do zamieszkania z która tbs podpisuje umowę najmu Czy zmiana Partycypanta po scedowaniu i rozwodzie to mało uzasadniajaca przyczyna rozwiązania staremu najemcy umowy najmu i zawarcie z nowym jak to twierdzi Pan prezes tbs proszę o pilna pomoc…

    #5682

    Anonim

    Podaje email pete.eu@o2.pl proszę o pomoc lub kontakt namiary prawnika tematyki tbs

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)

You must be logged in to reply to this topic.