Opłaty w TBS

This topic contains 7 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  Dixi 5 years, 5 months temu.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #21867

  Dixi

  Czy i jakie opłaty poza czynszem, wodą, ogrzewaniem oraz nieczystościami stałymi i ciekłymi pobiera TBS, w którym Państwo mieszkają? Czy mają Państwo inne niż w/w dodatkowe opłaty, np. za światło na klatce, domofon itp?

  #21923

  Redakcja
  Keymaster
  #21933

  Dixi

  Ani jedno, ani drugie 🙂 Chodzi o to, czy w Waszych TBS-ach płacicie tylko za czynsz, wodę, ścieki, śmieci, ewentualnie ciepłą wodę i energię cieplną, czy jeszcze poza tym za coś dodatkowo, np. za antenę, światło na klatce, legalizację wodomierzy itp.? A jeżeli tak, to za co?

  #21938

  Grześko

  Jeśli chodzi o dodatkowe opłaty w TBS-ach, to pobierają one czasem (zresztą niezgodnie z prawem), opłaty za konserwację anteny, opłaty za konserwację domofonu, opłatę za konserwację wodomierzy.

  Takie opłaty powinny być automatycznie wkalkulowane w czynsz a nie pobierana dodatkowo. Przeczytaj ten wątek:

  Opłaty za konserwację anteny i domofonu w TBS

  #21939

  Joasia

  To jakie opłaty będziesz ponosić zależy od TBS-u w którym będziesz wynajmować mieszkanie koleżanko. Tu na forum nic się nie dowiesz bo każdy ma swój TBS, swego czasu, kiedy wynajmowałam mieszkanie w OTBS w Gdańsku na osiedlu Świętokrzyskim, TBS naliczał dodatkowe opłaty za konserwację kotłowni 30 zł, konserwację domofonu 3 zł i to wszystko co miesiąc. Musisz iść do TBSu gdzie chcesz wynająć mieszkanie i zapytaj wprost, czy są jakieś opłaty dodatkowe przy wynajmie mieszkania z Waszego TBS-u – tyle.

  #21940

  Dixi

  Czyli te dodatkowe opłaty są niezgodne z prawem, ale i tak tbs je pobierają?

  #21942

  Joasia

  No dokładnie. TBS-y dość często łamią prawo, bo ludzie nie potrafią się razem krzyknąć, a walka z Towarzystwem w pojedynkę, to wiadomo jak się zwykle kończy. Nie mówię oczywiście, ze wszystkie Towarzystwa Budownictwa Społecznego tak robią, dlatego zanim wynajmiesz takie mieszkanie, to zorientuj się najpierw, jakie najemca będzie miał do płacenia dodatkowe koszty związane z wynajmem 🙂

  #21954

  Dixi

  To może forum jest dobrym miejscem, żeby się skrzyknąć? Jak to mówią, w kupie siła 🙂

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.