ogrzewanie na klatach schodowych

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 9 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #803

  Anonim

  .

  #3847

  Anonim

  czy u Was jest już włączone ogrzewanie na klatce schodowej, bo płacimy co miesiąc opłatę stała-dystrubucyjnai to nie mała, która tak naprawdę nie wiadomo na co idzie, dziwnie dzisja bo na klatce jest zimno jak w kieleckim, a pani do mnie mówi, że jest jeszcze za ciepło. Proszę wieć o telefony do TBS alby właczali to ogrzewanie, bo nasze pieniądze na premie dla nich idą, jakoś w spóldzielni ogrzewanie jest właczone od pażdziernika czy jest ciepło czy zimno na dworze.

  #3848

  Anonim

  opłata stała jak wskazuje nazwa JEST STAŁA. TBS opłaca ją co miesiąc czy grzeje czy nie grzeje. Co do ogrzewania klatek schodowych jestem przeciwny. Puszczacie SWOJĄ kasę z dymem. Płacicie za to że okna, drzwi na klatkach są pootwierane a grzejniki grzeją (nie teraz to będą grzały później). W nowym budownictwie się grzejników na klatkach nie montuje w ogóle natomiast spółdzielnie odłączają te grzejniki w ramach racjonalizacji kosztów.

  Co do ciepła to już kiedyś pisałem jak wygląda schemat. Płacicie również za to co się wygrzeje na klatce schodowej jeżeli rozliczacie się z podzielników lub ciepłomierzy. Tylko rozliczając się gazowo płacicie za tyle ile jest na liczniku (chociaż w tym przypadku też nie wiadomo ile ale stawka jest jednakowa).

  Co do rozliczenia centralnego w Waszym przypadku załóżmy że jest 10 mieszkań (będzie prościej), rozpisze na zużycie z ogrzewaniem na klatkach i bez chociaż przy braku ogrzewania na klatkach i tak będą małe straty na przesyle ciepła. tak więc.

  z ogrzewaniem na klatkach:
  Załóżmy że licznik główny (ciepłomierz) wykazuje zużycie rzędu 100GJ. W 10 mieszkaniach wg podzielników zużyliście razem 60GJ. Cena za 1GJ zwiększana jest o opłatę na ogrzewanie klatki schodowej czyli załóżmy że jeżeli 1GJ kosztował 100zł to za ogrzewanie klatki wyszło wyszło 4000zł (+straty na przesyle) a cena GJ który rozliczą wam na mieszkania wynosić będzie 166,67zł

  bez ogrzewania na klatkach:
  w tym przypadku nie ma się za bardzo co rozpisywać. Jeżeli straty na przesyle są w normie (załóżmy do 10%) to przy zużyciu 100GJ – strata 10GJ da w przeliczeniu na 1GJ cenę 111,11zł.

  Czyli przy założeniu że nie macie tego ogrzewania na klatce albo więcej oszczędzacie albo w ramach oszczędności możecie grzać więcej.

  Wybór należy do WAS.

  #3874

  Anonim

  oczywiście, że jestem za ogrzewaniem klatki schodowej na parterze!!!!!!!!!!!!!!!

  #3877

  Anonim

  Dla mnie ogrzewanie klatki schodowej to głupota. Ja u siebie w mieszkaniu prawie nie włączam ogrzewania i nie mam zamiaru płacić za ogrzewanie klatki.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.