Mieszkanie plus – rusza budowa mieszkań w Warszawie

This topic contains 5 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  zainteresowany a jak! 6 years, 10 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #18578

  ollllll

  Poczta Polska oddała/sprzedała swoje grunty na Woli w Warszawie. Ponoć ma powstać aż 1100 mieszkań na wynajem. Jest to pierwsza inwestycja Mieszkanie + w Warszawie.

  Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań na wynajem w w przystępnych cenach – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa – Cieszę się, że to właśnie na gruntach Poczty Polskiej jako pierwszej spółki Skarbu Państwa rozpocznie się realizacja inwestycji.

  Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1200 mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Z kolei liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami Skarbu Państwa, wynosi 10 tysięcy.

  #18581

  Holy

  Ciekawe jakie będą wymagania mieszkania plus, żeby nie było tak, że czynsz w tym programie będzie tak wysoki, że zablokuje to możliwość odkładania pieniędzy najemcom. Tak jak to się dzieje w TBS-ach właśnie…

  #18732

  górnik

  A czy w którymś z województw są już zapisy na mieszkania Tbs? Obecie wynajmujemy mieszkanie od prywatnego właściciela i średnio dobrze nas traktuje…

  #18733

  do – górnik

  Wątek dotyczy mieszkania + a nie Tbs! Nie zaśmiecaj wątków…

  #18734

  jaśka

  Z twgo co czytałam to pierwsze mieszkania z programu mieszkanie plus będą pojawiać już w 2019 roku. Program ruszył w połowie 2017. Ale wiecie jak to jestto jest, umowy, przetargi i kasa + sama budowa trochę im zajmie… ponoć w Polsce jest deficyt prawie miliona mieszkań. Kiedy rząd wypełni tę lukę?

  Bardzo interesują mnie kryteria przyznawania tychże mieszkań… wynajem takiego mieszkania będzie kuszący bo po latach wynajmu mieszkanie przejdzie na naszą własność. Ciekawe czy będzie trzeba wpłacać jakiś wkład własny – partycypację.

  #18735

  zainteresowany a jak!

  Na portalu Eska czytałem:

  Warto dodać, że w tej chwili w budowie w całej Polsce jest ponad 1200 mieszkań, m.in. w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Gdyni, Pruszkowie oraz Wałbrzychu. W przygotowaniu jest do budowy jest kolejne 10 tys. lokali.

  Czyli chyba ostro się wzięli za ten program nie? Tylko dlaczego jeszcze nie znamy warunków najmu mieszkania?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.