Mieszkania dwupokojowe najpopularniejsze!

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Cegła 6 years temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #20326

  Redakcja TBS

  Mieszkania dwupokojowe są najbardziej optymalne dla bardzo wielu grup społecznych, dlatego mieszkania takie najszybciej znajdują swoich nowych właścicieli. Są alternatywą pomiędzy małymi kawalerkami a droższymi już mieszkaniami trzypokojowymi.

  Najczęściej mieszkania dwupokojowe kupują młode małżeństwa lub osoby znajdujące się na początku swojej kariery zawodowej. Metraże takich mieszkań to od 40 do 60 mkw.

  Także inwestorzy są zainteresowani mieszkaniami dwupokojowymi, ponieważ to właśnie tej wielkości mieszkania – wynajmują się najszybciej.

  #20348

  Waldemar T.

  A jakie mieszkania najlepiej się wynajmują w warszawie? czy nie są to przypadkiem kawalerki? tam czynsz jest na relatywnie wysokim poziomie, biorąc pod uwagę ceny czynszów w innych miastach Polski.

  Z tego co wiem, to w kawalerkach mieszkają 2-3 lub nawet 4 osoby (2 pary), wszystko przez wysokie koszty czynszu… :/

  #20349

  Ona39

  To, jak duże mieszkanie kupić, zależy od tego jak dużą mamy rodzinę, lub jak dużą rodzinę chcemy mieć w przyszłości. Myślę, że tak jak w moim przypadku, najlepsze mieszkanie dla 3 osobowej rodziny, to minimum 3 pokoje o powierzchni około 70 mkw. Takie właśnie mieszkanie byśmy szukali gdyby przyszło do wyprowadzki z TBS. Na co oczywiście kiedyś liczę… własne M to własne M.

  #20350

  Dora/InvesDevelopment

  To jakie mieszkanie wybrać, nie jest takie proste, pod uwagę należy wziąć:

  – czy kupujemy mieszkanie dla siebie czy na podnajem
  – jakie mamy plany na przyszłość jeśli chodzi o powiększenie rodziny
  – metraż vs zdolność kredytowa, tutaj pewnych rzeczy się nie przeskoczy, zarobki są takie a nie inne i po prostu nie będzie Nas stać na kupno większego mieszkania!
  – ustawność mieszkania, to że kupimy mieszkanie 70mkw, to nie znaczy, że łatwo będzie je urządzić. Tak samo mieszkania ze skosami czy niskim sufitem, takie mieszkania też odstraszają i nawet dużo metrów kw. nie przekonuje do zakupu takiego lokum.
  – lokalizacja mieszkania, często warto kupić mieszkanie nieco mniejsze, ale bliżej centrum, szczególnie gdy nie ma się samochodu lub komunikacja miejska jeszcze kuleje.
  – sąsiedztwo, to że fajny budynek powstaje w sąsiedztwie nieciekawej części miasta, ma kluczowe znaczenie. Oczywiście chodzi o bezpieczeństwo dzieci i wszystkich członków rodziny.
  – które piętro, jeśli miałabym kupić mieszkanie w niskim bloku bez windy na 4 (ostatnim) piętrze, to chyba bym się nie zdecydowała, tak samo jeśli chodzi o piętro na samej górze (problemy z przeciekającym dachem?)

  Jak widać, ilość pokoi jest niczym w porównaniu z innymi czynnikami jakie należy rozpatrzeć decydując się na zakup mieszkania…

  #20397

  Cegła

  Nie ma generalnej odpowiedzi na to jak duże mieszkanie kupić, każdy ma inną sytuację, inną pracę, inne środki transportu i decyzja często bywa niełatwa. Mam koleżankę która kupiła za małe mieszkanie, jednak musiała sprzedać je i dokupić większe, wszystko przez powiększającą się niespodziewanie rodzinę… Ważna też jest ta nieszczęsna zdolność kredytowa, bo co z tego że chcielibyśmy duże mieszkanie w na fajnym nowym osiedlu, jak kredytu nie ma opcji dostać.

  Można wtedy oczywiście kupić metraż który się chce, ale już mieszkanie nie prosto od dewelopera ale takie do remontu czy lekkiego odświeżenia, lub dalej od centrum czy w gorszej dzielnicy miasta.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.