Reply To: Mieszkania dwupokojowe najpopularniejsze!

#20350

Dora/InvesDevelopment

To jakie mieszkanie wybrać, nie jest takie proste, pod uwagę należy wziąć:

– czy kupujemy mieszkanie dla siebie czy na podnajem
– jakie mamy plany na przyszłość jeśli chodzi o powiększenie rodziny
– metraż vs zdolność kredytowa, tutaj pewnych rzeczy się nie przeskoczy, zarobki są takie a nie inne i po prostu nie będzie Nas stać na kupno większego mieszkania!
– ustawność mieszkania, to że kupimy mieszkanie 70mkw, to nie znaczy, że łatwo będzie je urządzić. Tak samo mieszkania ze skosami czy niskim sufitem, takie mieszkania też odstraszają i nawet dużo metrów kw. nie przekonuje do zakupu takiego lokum.
– lokalizacja mieszkania, często warto kupić mieszkanie nieco mniejsze, ale bliżej centrum, szczególnie gdy nie ma się samochodu lub komunikacja miejska jeszcze kuleje.
– sąsiedztwo, to że fajny budynek powstaje w sąsiedztwie nieciekawej części miasta, ma kluczowe znaczenie. Oczywiście chodzi o bezpieczeństwo dzieci i wszystkich członków rodziny.
– które piętro, jeśli miałabym kupić mieszkanie w niskim bloku bez windy na 4 (ostatnim) piętrze, to chyba bym się nie zdecydowała, tak samo jeśli chodzi o piętro na samej górze (problemy z przeciekającym dachem?)

Jak widać, ilość pokoi jest niczym w porównaniu z innymi czynnikami jakie należy rozpatrzeć decydując się na zakup mieszkania…