Zasiedlenie mieszkań TBS w Koszalinie

Proszę przyjąć wraz z kluczami najlepsze życzenia. Jestem przekonany, że będzie się Państwu w oddanych dzisiaj nowych mieszkaniach na osiedlu Unii Europejskiej dobrze mieszkać – mówił 5 listopada prezydent Koszalina Piotr Jedliński, przekazując mieszkańcom klucze do 48 mieszkań na wynajem wybudowanych przez Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Inwestycja przy ulicy Brytyjskiej kosztowała prawie 7 mln złotych. KTBS wybudował trzy czterokondygnacyjne nowe budynki mieszczące po 16 mieszkań wykończonych „pod klucz” o powierzchni od 48,6 do 69,8 metrów kwadratowych. Wykonawcą inwestycji jest PBO Piotr Flens. W sumie w ostatnich dwóch latach miasto oddało do użytku 220 mieszkań komunalnych i na wynajem. Koszalińskie TBS w ciągu swojej kilkuletniej działalności wybudowało 930 mieszkań i 8 lokali usługowych.

Planujemy kolejne realizacje, które pozwolą już wkrótce zwiększyć liczbę mieszkań czynszowych, którymi zarządza KTBS do ponad tysiąca – zapowiada prezes KTBS Piotr Kroll. W planie jest m.in. blok, którym zamieszka ponad 90 koszalińskich rodzin.

Pod koniec listopada miasto zamierza oddać do użytku blok komunalny przy ul. Lechickiej, w którym będą 33 mieszkania komunalne.

Rate this post