Zarządzanie temperaturą i czystość powietrza, czyli podstawowe systemy dla nowoczesnego domu

Nowoczesny dom to przede wszystkim przestrzeń zapewniająca bezpieczeństwo i komfort. Aby żyło się nam wygodniej, należy szczególnie zadbać o właściwą regulację temperatury przez cały rok, a także filtrację powietrza, co szczególnie przydaje się w dużych miastach.

Jakie rozwiązania są optymalne dla domu i na co postawić, tworząc poszczególne instalacje? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym tekście.

radiator

Ochładzanie i nie tylko – klimatyzatory domowe w standardzie

Wciąż doskwierają nam wakacyjne upały, a lato pokazuje naprawdę tropikalne oblicze. W domu potrzebujemy nieco ochłody. Nowoczesna klimatyzacja domowa pełni rozmaite funkcje. To już nie tylko urządzenie, które ochładza wnętrza do ściśle określonej temperatury. Obecnie, urządzenia dodatkowo regulują poziom wilgotności oraz usuwają zanieczyszczenia powietrza, które nawet mimo zamkniętych okien, dostają się do naszych mieszkań.

Klimatyzator zaczyna pełnić funkcję systemu nadzorującego i regulującego jakość powietrza w domu, aby było ono bezpieczne i zdrowe dla wszystkich domowników.

Ogrzewanie dla każdej przestrzeni – różne rozwiązania grzewcze

Coraz częściej w polskich domach odchodzi się od tradycyjnych systemów grzewczych, opartych na konwekcji. Były one niezmiernie rozbudowane, budowane wokół pieca lub pompy, które rozprowadzały ciepło we wszystkich pomieszczeniach z pomocą systemu rur i kaloryferów.

Ogrzewanie konwekcyjne jest stosunkowo wydajne i tanie w montażu. Niestety, nie gwarantuje stałej temperatury we wszystkich częściach pomieszczenia. Potrafi także być szkodliwe dla alergików, z powodu nieustannej cyrkulacji powietrza i wszystkich znajdujących się we wnętrzu zanieczyszczeń, w tym także roztoczy.

Znacznie bezpieczniejsze i zdrowsze są systemy na podczerwień. Jeśli chcemy znaleźć skuteczne i najtańsze ogrzewanie, Econovli.pl jako dystrybutor wielu renomowanych marek, oferuje szereg najlepszych produktów wysokiej klasy.

Ogrzewanie na podczerwień może się składać z wygodnych, autonomicznych promienników albo też mat grzewczych do montażu pod panelami podłogowymi lub na ścianach. Są one zdecydowanie bardziej wydajne niż zwykłe grzejniki oraz wykazują naprawdę niewielkie straty ciepła.

Fale podczerwone nie ogrzewają powietrza, a tylko same przegrody i przedmioty, dzięki czemu wnętrze nagrzewa się szybko i nie dochodzi do ruchu powietrza spowodowanego zmianami temperatur.

Oprócz tego, grzejniki na podczerwień są proste w obsłudze i w pełni bezpieczne, dlatego bez trudu mogą z nich korzystać nawet osoby starsze lub z ograniczoną mobilnością. Cały system nie wymaga także skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych ani nieustannych przeglądów dla długofalowego użytkowania.

Działanie metodyczne, czyli skuteczne oczyszczacze powietrza do domu

Czystość powietrza zwłaszcza w dużych miastach pozostawia wiele do życzenia. Coraz częściej znajduje się w nim sporo szkodliwych cząstek takich jak: PM 2,5, PM 10, benzo(a)piren. W tej sytuacji należy postawić na domowe oczyszczacze powietrza.

W ostatnim czasie pojawiło się ich naprawdę sporo. Możemy wybierać spośród prostych modeli lub wielofunkcyjnych rozwiązań, które równocześnie nawilżają powietrze. Jak już wspomnieliśmy powyżej, zdarzają się także klimatyzatory, wzbogacone właśnie o oczyszczacz powietrza.

Podczas zakupów, należy zwrócić uwagę na rodzaj filtrów, zastosowanych w danym produkcie. Jeśli zależy nam na całkowitym wyeliminowaniu pyłów PM 2,5 i PM 10, wówczas trzeba nabyć model wyposażony w filtr elektrostatyczny. Uzupełnienie go o filtry fotokatalityczne pozwala pozbyć się także bakterii, wirusów i rozmaitych alergenów, zamieszkujących zakątki naszego domu.

Bezpieczny i komfortowy dom dla każdego

systemy-chlodzenia-ogrzewania-do-nowoczesnego-domu

Nowoczesne systemy takie, jak wydajne ogrzewanie i chłodzenie oraz oczyszczanie powietrza, znacząco podnoszą komfort użytkowania naszych przestrzeni życiowych, zapewniając bezpieczeństwo oraz zdrowie wszystkich domowników.

Warto stawiać na rozwiązania efektywne, wysokiej jakości, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wygodą w naszym domowym zaciszu zawsze, gdy mamy akurat na to ochotę, bez obaw o zmienne warunki na zewnątrz.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl