Z komunalnego do TBS

Seniorzy wynajmujący mieszkania komunalne w Poznaniu mają możliwość zamiany ich na mniejsze z TBS. Miasto buduje blok przy ul. Łużyckiej w Poznaniu. W budynku zamontowane zostaną windy, a mieszkania będą dostosowane do potrzeb osób w podeszłym wieku.

Na 68 budowanych mieszkań, aż 40 to kawalerki. Jest to idealna opcja dla starszych samotnych osób, które mogą zamienić stare, duże mieszkania komunalne na nowe ze wszystkimi wygodami.

– W moim prawie 90 metrowym mieszkaniu muszę palić w piecu, mam nieszczelne okna i łazienkę na półpiętrze, a płacę ponad 700 zł czynszu – narzeka pani Maria – jedna z lokatorek budynków komunalnych w Poznaniu.

Minusem nowo budowanych mieszkań jest wysoki czynsz. Stawka wynosi 10,50 zł/m2, ale jak zauważają przyszli lokatorzy przy zamianie z większego lokum na mniejsze i tak się zyskuje.
Wprowadzając się do nowego mieszkania trzeba wpłacić również kaucję w wysokości rocznego czynszu.

Aby dostać mieszkanie przy ul. Łużyckiej trzeba spełniać kryterium dochodowe i posiadać mieszkanie komunalne. Wydział Gospodarski Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta czeka na zgłoszenia do 16 grudnia.

Rate this post