Wznowiono budowę w Międzyrzeczu

Przyszli lokatorzy mieszkań Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego odetchnęli z ulgą. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał inwestorowi kredyt na ukończenie inwestycji. Na początku przyszłego roku najemcy dostaną klucze do mieszkań.

Inwestycja ruszyła we wrześniu minionego roku, w maju budynek był już zadaszony, zostały tylko prace wykończeniowe. Budowę przerwano bo inwestor nie miał pieniędzy na kontynuowanie robót.

– W marcu minionego roku przyznano nam tak zwaną promesę gwarantującą, że dostaniemy kredyt na budowę. Na tej podstawie rozpoczęliśmy inwestycję i równo rok temu złożyliśmy wniosek o pieniądze. Mimo naszych monitów Bank Gospodarstwa Krajowego zwlekał z przyznaniem kredytu. Dlatego musieliśmy przerwać prace. Właśnie je wznowiliśmy, bo otrzymaliśmy informacje o przyznaniu pieniędzy – mówi Jan Muzia, prezes Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które administruje gminnymi mieszkaniami.

Prawie 40 rodzin odetchnęło z ulgą. Przestali już wierzyć, że w ogóle wprowadzą się do tych mieszkań. Niektórzy zastanawiali się nawet nad skierowaniem sprawy do sądu. Żeby dostać przydział, musieli pokryć 25 proc. kosztów budowy mieszkania. W zależności od wielkości lokalu wpłacali więc od 25 do ponad 48 tys. zł.

Rate this post