Wojewoda wstrzymał budowę TBS

TBS Wrocław nie wybuduje bloków mieszkalnych przy ul. Opolskiej. Po interwencji mieszkańców okolicznych budynków deweloperskich, wojewoda dolnośląski unieważnił pozwolenie na budowę.

Przy skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Głubczyckiej we Wrocławiu miało powstać sześć budynków z mieszkaniami na wynajem. Inwestycja ruszyła w marcu tego roku, jednak już na początku kwietnia prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wstrzymał pozwolenie na budowę. Powodem były skargi mieszkańców sąsiednich budynków przy ul. Opolskiej 23-23b należących do dewelopera „Milart”, którzy uważają, że nowe bloki całkowicie zasłonią im światło słoneczne. Do wniosku skierowanego do urzędu miasta lokatorzy dołączyli analizę nasłonecznienia swojego bloku po zrealizowaniu inwestycji TBS. Według wyliczeń słońce będzie docierało do ich mieszkań zaledwie przez godzinę i kilkanaście minut, podczas gdy zapisane w przepisach minimum to 1,5 godziny dla zabudowy śródmiejskiej i 3 godziny dla reszty miasta.

Wrocławskie TBS złożyło zażalenie na wstrzymanie pozwolenia na budowę do urzędu wojewódzkiego. Po wszczęciu postępowania wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz cofnął pozwolenie na budowę nowych budynków w tym miejscu, wskazując na naruszenie prawa przy jego wydaniu. W uzasadnieniu wymienił m.in. niezachowane normy nasłonecznienia sąsiednich mieszkań, zbyt małą odległość między budynkami oraz błędy proceduralne. Od decyzji wojewody TBS może się jeszcze odwołać.

Przeczytaj również:

TBS Wrocław – aktualne inwestycje

Mieszkania TBS dla seniorów we Wrocławiu

Rate this post