W Chełmie nowe mieszkania od 2011 roku

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w drodze przetargu wybrało już wykonawcę 44-rodzinnego budynku przy ul. Synów Pułku. Blok stanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynku oddanego do użytku w minionym roku. Ma być gotowy w I kwartale 2011 roku.

Chełmski TBS posiada już w swoich zasobach cztery bloki, w których znajduje się w sumie 128 mieszkań. Na kolejny, piąty z rzędu, budynek mieszkalny ma już przyznaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie promesę udzielenia kredytu na sfinansowanie przedsięwzięcia. Spółka wspólnie z przyszłymi najemcami lokali zgromadziła wymagany przez BGK wkład własny w wysokości 30 proc. kosztów inwestycji.

Przetarg na budowę wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Antro” z Chełma. W czterokondygnacyjnym budynku zostaną urządzone 44 mieszkania, a przy bloku parking i plac zabaw.

TBS nie miał najmniejszych problemów ze zgromadzeniem chętnych na mieszkania. Wszystkie zostały już zarezerwowane. Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego utworzyło już listę osób oczekujących na kolejne inwestycje. Odpowiadając na to zapotrzebowanie chełmski TBS jeszcze we wrześniu 2009 roku złożył do Banku Gospodarstwa Krajowego trzy wnioski o finansowanie budowy kolejnych bloków. Miałyby one stanąć również przy ul. Synów Pułku.

Przeczytaj także: Chełmskie TBS – inwestycje

Rate this post