Trzy budynki TBS w Bydgoszczy gotowe

Trwa zasiedlenie nowych mieszkań na osiedlu Okole w Bydgoszczy. Po 20 miesięcznym okresie budowy, zasoby mieszkaniowe Bydgoskiego TBS zasiliły trzy budynki z 64 mieszkaniami na wynajem.

Pięciokondygnacyjne budynki stanęły przy ul. Grunwaldzkiej 64, 66 oraz Plac Chełmiński 7. Pierwsi mieszkańcy już urządzają się w pachnących jeszcze nowością lokalach. Mieszkania – od jednopokojowych do czteropokojowych – mają powierzchnię od 32 do 78 m kw. i są wykończone „pod klucz”. Budynki w poziomie piwnic połączone są parkingiem dla 54 samochodów osobowych a w parterach zlokalizowano lokale usługowe. Na osiedlu powstał też plac zabaw dla dzieci oraz monitoring dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Była to najtrudniejsza budowa BTBS-u, gdyż prowadzono ją w ścisłej zabudowie miejskiej. Jej koszt wyniósł blisko 18 mln złotych. Bydgoskie TBS jako jedno z nielicznych towarzystw w kraju, realizuje jeszcze inwestycje mieszkaniowe kredytowane z Banku Gospodarstwa Krajowego. BGK na tą inwestycję udzielił kredytu w kwocie 8 mln zł, a miasto przeznaczyło 4,2 mln zł.

TBS buduje dalej, bo lista oczekujących liczy prawie 2,5 tys. osób. Pod koniec 2013 roku rozpoczęto pierwszą z dwóch zaplanowanych realizacji, czyli budynek z 40 mieszkaniami przy ul. Bora Komorowskiego 22 w Fordonie. Następnie w dalszej kolejności, powstaną tam jeszcze dwa bloki, w których będzie ponad setka mieszkań czynszowych.

Zobacz także:

Bydgoskie TBS – aktualne inwestycje

Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?

Mieszkanie z TBS – krok po kroku

Rate this post