Trwa nabór na mieszkania TBS we Wrocławiu

Inwestycja realizowana przez TBS Wrocław na osiedlu Stabłowice przy ulicach: Wojanowskiej, Rodzynkowej i Daktylowej przewiduje zabudowę wielorodzinną w postaci 37 kameralnych budynków mieszkalnych jedno- i dwuklatkowych. Osoby zainteresowane najmem lokali mieszkalnych, które powstaną w latach 2013-2014, proszone są do siedziby Spółki we Wrocławiu.

W ofercie znajdują się mieszkania o różnorodnych rozkładach i metrażach z balkonami oraz pomieszczeniami gospodarczymi w obrębie mieszkania. Wewnętrzne wykończenie ścian stanowią tynki gipsowe. Posadzki w mieszkaniach w postaci wykładziny dywanowej w pokojach, w pozostałych pomieszczeniach wykładzina rulonowa PVC. Drzwi wejściowe do mieszkań antywłamaniowe klasy „C”.

Każda kuchnia w mieszkaniu zostanie wyposażona w kuchenkę elektryczną z płytą ceramiczną, zlewozmywakiem na szafce oraz podejście pod zmywarkę natomiast łazienka w wannę, umywalkę, miskę ustępową, podejście pod pralkę. Zamontowane zostaną drzwi wewnątrzlokalowe płycinowe pełne i szkolne z ościeżnicami. Dodatkowo w oknach mieszkań usytuowanych na parterach zamontowane zostaną rolety.

Budynki przystosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez dostęp bezpośrednio z terenu oraz windy. Na parterze każdego budynkuklatki mieści się wózkownia.

Inwestycja realizowana jest w pięciu etapach i będzie oddawana sukcesywnie od V 2013 r. – V 2014 r. W ofercie lokale mieszkalne jednopokojowe w poszczególnych etapach realizacyjnych o powierzchniach od 30 m2 do 38 m2 i dwupokojowe z aneksem kuchennym bądź samodzielną kuchnią o powierzchniach od 37 m2 do 49 m2.

Osiedle jest w pełni uzbrojone: energia elektryczna, wodociąg, kanalizacja sanitarna i deszczowa, łącza telefoniczne, internetowe oraz telewizyjne. Drogi wewnętrzne wykonane z kostek brukowych. Zapewnione są place zabaw dla dzieci, placyki gospodarcze, atrakcyjna zieleń wokół budynków oraz miejsca postojowe na terenie dla każdego mieszkania.

Lokalizacja pozwala dotrzeć do ścisłego centrum miasta w 20 min samochodem. Istnieje również dobre połączenie z centrum miasta za pośrednictwem komunikacji miejskiej.

Koszty związane z podjęciem decyzji i zamieszkaniem w lokalach mieszkalnych, które powstaną, w latach 2013 -2014, na Stabłowicach, dla lokalu o powierzchni 36 m2 (1 pokój + kuchnia) to:
– jednorazowo wpłacono kwota partycypacji w wysokości:  41.256 zł
– jednorazowo wpłacona kwota kaucji  mieszkaniowej w wysokości  1.440 zł
– a od momentu odbioru gotowego do zamieszkania lokalu mieszkalnego miesięczny czynsz najmu mieszkania, który według obecnie obowiązujących stawek za 1 m2. powierzchni  wyniesie  680 zł, tj. 480 zł czynszu najmu + 200 zł kosztów użytkowania (c.o. dostawa wody, odprowadzanie ścieków, wywóz śmieci).

Kwota partycypacji najemcy w kosztach budowy wybranego lokalu to 30% kosztów budowy przedsięwzięcia. Jest to jednorazowa wpłata uiszczana w ciągu 30 dni od zawarcia umowy partycypacyjnej. Kwota partycypacji dla lokali mieszkalnych powstających w ramach zadań Stabłowice I-V wynosi 1146 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania.

Kaucja mieszkaniowa to trzykrotność miesięcznego czynszu najmu mieszkania, wpłacana przed zawarciem umowy najmu, zwykle 7 dni przed zasiedleniem mieszkania. Kaucja jest waloryzowana i zwracana najemcy po zakończeniu umowy najmu, jeśli najemca nie zalegał z zapłatą czynszu.

Czynsz najmu za lokalu mieszkaniowego wynosi obecnie 13,20 zł za 1 m2 mieszkania plus koszty użytkowania, tj. ogrzewanie, prąd, woda, ścieki, śmieci etc.

Osoby zainteresowane najmem lokali mieszkalnych, które powstaną w latach 2013-2014, na osiedlu Stabłowice proszone są do siedziby Spółki we Wrocławiu przy ul. Przybyszewskiego 102/104, gdzie, w pokoju  nr 1, w dni robocze tygodnia, z wyjątkiem środy, od godz. od 730 do  godz. 1530, a w środy od godz. 730 do  godz. 1730 pracownicy odpowiedzą na Państwa pytania.

Kontakt telefoniczny (071) 325 33 38

Przeczytaj także:  Rusza największa inwestycja TBS we Wrocławiu

TBS Wrocław – planowane inwestycje

Rate this post