Rusza największa inwestycja TBS we Wrocławiu

Wybudowanie ponad 1200 mieszkań do 2014 roku planuje Wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Najwięcej mieszkań powstanie w 37 budynkach na Stabłowicach. Zajętych jest już 60 procent lokali.

Na wrocławskich Stabłowicach między ulicami Wojanowską, Daktylową i Rodzynkową na terenie o powierzchni 11 ha rozpoczęto już budowę pięciopiętrowych bloków. W trakcie pięciu zadań inwestycyjnych stanie aż 37 budynków mieszczących łącznie 1068 mieszkań oraz pełna infrastruktura osiedlowa, miejsca parkingowe, chodniki i place zabaw dla dzieci. Koszt inwestycji szacowany jest na około 180 mln zł. Część kosztów TBS pokryje ze środków własnych oraz kredytu bankowego w wysokości 86 mln zł.

 

TBS Stabłowice
Etapy budowy osiedla w Stabłowicach

Mieszkania 1, 2, i 3 pokojowe o metrażu od 30 do 60 m2 przekazane będą w stanie wykończonym, gotowym do zamieszkania. Wyposażone będą w pełny montaż urządzeń sanitarnych (biały montaż), kuchenkę i zlewozmywak w kuchni. Na podłodze będzie ułożona wykładzina, a w łazience kafle.
Wkład partycypacyjny jaki muszą wnieść osoby zainteresowane mieszkaniem na Stabłowicach wynosi 1146 zł/m2 co w przypadku np. 30-metrowego mieszkania stanowić będzie kwotę ponad 34 tysięcy złotych. Czynsz miesięczny wyniesie 13,20 zł za metr kwadratowy.

Pierwsze siedem budynków z 203 mieszkaniami ma być gotowe już wiosną przyszłego roku. Kolejne bloki będą oddawane w lipcu 2013, a ostatnie w marcu 2014 roku.

Oprócz osiedla w Stabłowicach jeszcze w tym roku planowana jest zabudowa mieszkaniowa przy ul. Trzebnickiej 76 z efektem 48 mieszkań, oraz przy ul. Opolskiej-Głubczyckiej z efektem 121 mieszkań i lokalami użytkowymi.

Przeczytaj także:

TBS Wrocław – planowane inwestycje

Rate this post