TBS w Biłgoraju przyjmuje wnioski na mieszkania

Po kilku latach przerwy, TBS w Biłgoraju znów buduje. Na wiosnę rozpocznie się budowa bloku z 40 mieszkaniami na wynajem. Zainteresowane osoby proszone są o składanie i aktualizację wniosków w siedzibie towarzystwa.

Przedmiotem inwestycji jest czterokondygnacyjny blok mieszkalny zlokalizowany na działce położonej przy ul. Włosiankarskiej w Biłgoraju. Władze spółki przewidują, że budowa powinna potrwać około 14 miesięcy. W budynku będą 24 mieszkania 2-pokojowe o powierzchni użytkowej 45-48 m2 oraz 16 mieszkań 3-pokojowych o pow. uż. 63-64 m2. Wszystkie lokale zostaną w pełni wykończone, przygotowane do zamieszkania.

Plany budowy przy ul. Włosiankarskiej pojawiły się już w 2008 roku, jednak ze względu na likwidację Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, TBS nie otrzymał preferencyjnego kredytu. Teraz, by nie rezygnować z inwestycji, postanowiono zmienić nieco zasady – połowę kosztów pokryje wkład przyszłych lokatorów, a drugą połowę sfinansuje Biłgorajskie TBS kredytem zaciągniętym na okres do 30 lat. Kredyt spłacany będzie w czynszu, a z chwilą uregulowania przez lokatora całego zadłużenia, lokal stanie się jego własnością. Przewiduje się ponadto, że już po 5 latach od zamieszkania będzie można wykupić lokal.

Wszystkie osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do siedziby Biłgorajskiego TBS przy ul. Łąkowej 13, w celu aktualizacji złożonego wcześniej wniosku lub złożenia wniosku po raz pierwszy.

Zobacz także:

TBS w Biłgoraju – aktualne inwestycje

Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?

Rate this post