TBS „Nowy Dom” oddało 113 mieszkań w Lublinie

TBS „Nowy Dom” z Lublina oddało 113 mieszkań w których już mieszkają rodziny. Wybudowanie mieszkań kosztowało 15,5 mln zł. Mieszkania zostały zaprojektowane na jednopokojowe i dwupokojowe.

Liczby przedstawiają dokładny podział:

  • 91 jednopokojowych mieszkań
  • 22 dwupokojowe mieszkania

Powierzchnia lokali waha się od 32 do 45 metrów kwadratowych. Wszystkie mieszkania zostały wykonane w standardzie „pod klucz” Prezes TBS „Nowy Dom” zapewniał, że wystarczy wnieść meble i można mieszkać!

Lokalizacja mieszkań TBS

Bloki powstały w dzielnicy Felin, jest to w miarę dobrze skomunikowane osiedle z otaczającą ciszą i spokojem. Na Felinie znajduje się szkoła, przedszkole i sklep. Przedszkole znajduje się na parterze jednego z bloków. Przedszkole ma aż 496 mkw i pomieści około 100 dzieci.

Kto mógł zapisać się na mieszkanie TBS?

Pierwszeństwo miały osoby i rodziny oczekujące na mieszkania komunalne od miasta. Przyszli lokatorzy musieli wykazać się dość wysokim dochodem, np. samotna osoba musiała legitymować się miesięcznym wynagrodzeniem ponad 1260 zł. Udział w partycypacji wynosił 1.000 zł za metr kwadratowy. Stawka czynszu w TBS-owskim bloku wynosi natomiast 9,60 zł/mkw.

Jakie są kolejne plany TBS „Nowy Dom”?

Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Dariusz Kocuń obiecuje kolejne inwestycje. Powstanie więcej bloków na Felinie jeśli tylko miasto przeznaczy na to swoje tereny. Zapotrzebowanie na mieszkania jest ogromne, miasto posiada około 2.000 wniosków na przyznanie mieszkania komunalnego. Jeśli skończy się teren na Felinie, rozpatrzymy inne tereny w rejonie – zapowiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Rate this post