TBS Otwock ogłasza nabór na nowe mieszkania! [w puli 40 lokali]

Od 22 czerwca tego roku trwa nabór na mieszkania w systemie TBS w Otwocku. Mieszkania powstaną przy ul. Poniatowskiego. W puli znalazło się 40 lokali o różnych metrażach.

Zapisy na mieszkania w Otwocku odbywają się na zasadzie: Kto pierwszy, ten lepszy. Mieszkania wybuduje spółka Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej (OZEC). Mieszkania zostaną oddane do użytku już pod koniec 2021 roku.

Aby aplikować o nowe mieszkanie w Otwocku, należy złożyć podanie o mieszkanie oraz oświadczenie o dochodach. Formularze można pobrać na stronie OZEC-u.

Zaraz po zebraniu chętnych na mieszkania TBS, ma zebrać się komisja, która przejrzy wszystkie wnioski i zaopiniuje je i przydzieli mieszkania konkretnym osobom/rodzinom.

Umowy partycypacyjne będą podpisywane z przyszłymi najemcami równie szybko. Osoby, które nie załapią się na mieszkanie TBS w Otwocku, automatycznie zostaną wpisani na listę rezerwową oraz listę oczekujących.

W Otwocku TBS ma wybudować dwa budynki, gdzie łącznie powstanie 40 mieszkań na wynajem. Inwestycja powstanie na ulicy Poniatowskiego. Wokół budynku znajdzie się 18 miejsc parkingowych.

Oto jak będzie wyglądał metraż tych mieszkań:

 • 8 lokali jednopokojowych,
 • 20 lokali dwupokojowych,
 • 12 lokali trzypokojowych.

Jak będą wyposażone mieszkania z TBS Otwock? W mieszkaniach najemcy zastaną tzw. biały montaż, glazurę, terakotę, podłogę z paneli podłogowych oraz kuchnię gazową.

Jeszcze w lipcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę budynków, natomiast pierwsi mieszkańcy najprawdopodobniej wprowadzą się do nowych, pachnących świeżością mieszkań już pod koniec grudnia 2021 roku.

Łączny koszt inwestycji to prawie 11 milionów złotych. Najemcy, wpłacając kwotę partycypacji, będą finansować inwestycję w 18-20 procentach. Reszta funduszy pochodzić będzie z kredytu, jak udzieli BGK.

Osoby, które są zainteresowane wynajmem nowych mieszkań w Otwocku, muszą skontaktować się z OZEC, dzwoniąc pod numer tel. 22779 25 57 lub 690 030 406.

Najważniejsze kryteria, które należy spełnić, by zamieszkać w nowych mieszkaniach:

 • stałe dochody u przynajmniej jednej osoby zgłoszonej do zamieszkiwania,
 • określony maksymalny i minimalny próg dochodu na osobę w gospodarstwie domowym,
 • oraz brak posiadania na własność mieszkania w Otwocku.

Jeśli chętnych na najem mieszkań będzie więcej niż mieszkań, to wejdą dodatkowe kryteria:

 • liczba dzieci,
 • niepełnosprawność,
 • wiek wnioskodawcy (najwięcej punktów zbiorą osoby z wiekiem do 30 roku życia),
 • zwolnienie mieszkania komunalnego na terenie Otwocka,
 • dotychczasowe zamieszkiwania na terenie gminy Otwock,
 • rozliczania się w Urzędzie Skarbowym w Otwocku.

Powodzenia dla wszystkich, którzy zapisali się na mieszkanie w Otwocku!

…i na koniec oryginalne ogłoszenie zamieszczone przez OZEC:

tbs-otwock-nowe-mieszkania

Jeśli chcesz jako pierwsza/pierwszy otrzymać powiadomienie o nowo powstających mieszkaniach TBS z terenu całej Polski, wykup dostęp do strefy VIP:

jak-sie-starac-o-mieszkanie-tbs
jak-sie-starac-o-mieszkanie-tbs

Warto przeczytać:

5/5 - (3 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl