TBS Grudziądz przekazuje mieszkania

Grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazało dziś 2 nowe bloki na osiedlu Nowe Tarpno. Klucze odebrały 62 rodziny, ale chętnych na mieszkania było dwa razy tyle. W grudziądzkim TBS trwa już nabór na mieszkania, bo Towarzystwo planuje kolejne inwestycje.

Budowa budynków rozpoczęła się w październiku 2008 r., a nabór osób chętnych na wynajęcie mieszkania zaczął się już wiosną. Z około 150 zainteresowanych, trzeba było odrzucić ponad połowę, gdyż osoby te nie spełniały wymogów ustawowych, aby otrzymać mieszkanie z TBS.

Zasiedlenie mieszkań miało odbyć się pod koniec 2009 roku jednak pojawiły się problemy z wypłatą przez Bank Gospodarstwa Krajowego trzeciej transzy kredytu, co przedłużyło prace budowlane.

Dziś o godz. 10:00 rozpoczęło się uroczyste przekazanie kluczy lokatorom. W dwóch blokach TBS zamieszkają w sumie 62 rodziny. Jeden z lokali o powierzchni 149,10 m2 przeznaczony został na użytek Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i utworzony tam zostanie prawdopodobnie rodzinny dom dziecka. Dodatkowo w podziemiach budynków usytuowano 28 miejsc parkingowych. Całkowity koszt inwestycji to ok. 10 mln zł.

Już jest prowadzony nabór chętnych na kolejne bloki na Nowym Tarpnie, które prawdopodobnie będą budowane w przyszłym roku. TBS złożył już wniosek o promesę bankową na tę inwestycję. Powstaną tam 64 mieszkania.

Grudziądzkie TBS planuje budowy także w innych częściach Grudziądza. Do 2014 roku Towarzystwo chce postawić bloki przy ulicy Waryńskiego, w których znajdzie się 90 mieszkań.

Przeczytaj także:  Grudziądzkie TBS – aktualne inwestycje

Rate this post