TBS dofinansowany – będą nowe mieszkania

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oceń treść)
Loading...

Radni Grodziska Mazowieckiego podjęli uchwałę dotyczącą wniesienia wkładu finansowego do Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” w Pruszkowie. Kwota w wysokości miliona złotych pozwoli na rozpoczęcie nowej inwestycji w mieście w której znajdą się mieszkania dla 45 rodzin.

Gmina Grodzisk Mazowiecki w celu realizacji budownictwa wielorodzinnego na wynajem uchwałą z czerwca 2009 roku przystąpiła do TBS „Zieleń Miejska” Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Jako aport gmina wniosła nieruchomość położoną przy ulicy Milanowskiej w Grodzisku Mazowieckim, przeznaczoną pod budowę nowego bloku. Podczas ostatniej sesji radni zgodzili się na wniesienie wkładu do TBS w wysokości miliona złotych, aby podwyższyć udziały Grodziska Mazowieckiego. Wkład pieniężny pokryty zostanie z dochodów własnych gminy Grodzisk Mazowiecki.

Budowa bloku przy ul. Milanowskiej ruszy prawdopodobnie pod koniec sierpnia i potrwa około 14 miesięcy. Powstanie w sumie 45 mieszkań dwu- i trzypokojowych. Przyszli najemcy wpłacą 30% wkładu partycypacyjnego.

Do 30 czerwca Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Grodzisku Mazowieckim będzie przyjmował wnioski od osób zainteresowanych mieszkaniami.

Przeczytaj także:  TBS „Zieleń Miejska” – aktualne inwestycje

Koniecznie sprawdź  Warszawskiemu TBS grozi bankructwo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*