Oddanie bloków TBS na osiedlu „Brzozowy Zakątek” w Szczecinie

Od dziś do dwóch nowych budynków przy ulicy Jana Kazimierza w Szczecinie będą się wprowadzać lokatorzy. Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddaje do użytku kolejne 168 mieszkań na osiedlu „Brzozowy Zakątek”.

W uroczystym przekazaniu mieszkań nowym lokatorom wzięli udział m.in.: Piotr Styczeń, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Marcin Murawski, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Grażyna Szotkowska, prezes STBS oraz radni miasta.

W dwóch czterokondygnacyjnych budynkach znalazło się łącznie 168 mieszkań: 34 jedno-, 115 dwu-, i 17 trzy-pokojowych. 72 lokale posiadają czynsze TBS, a 96 komunalne.

Mieszkania są wybudowane w standardzie „pod klucz”, i po umeblowaniu nadają się od razu do zamieszkania.
– Na posadzkach są wykładziny PCV i terakota, łazienki mają kompletną armaturę sanitarną, a w kuchniach zamontowano kuchenki elektryczne. Każde z mieszkań wyposażone jest w tzw. indywidualne stacje mieszkaniowe, czyli urządzenia które rozdzielają ciepłą wodę użytkową. Stacje zasilane są z miejskiej sieci cieplnej i umożliwiają indywidualne rozliczanie zużytej energii cieplnej na potrzeby każdego z lokali przez dostawcę energii – Szczecińską Energetykę Cieplną. Wszystkie lokale mają także indywidualne opomiarowanie zużycia zimnej wody. Rozliczenie będzie się odbywało na podstawie umowy zawartej pomiędzy najemcą a Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. – tłumaczy Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS.

Nie tylko wykończenie lokali odpowiada wysokim standardom. Projektanci osiedla pomyśleli także o komforcie przyszłych lokatorów. Wszystkie mieszkania na piętrach wyposażone są w balkony. Lokatorzy parterów będą natomiast mogli prosto z mieszkania wyjść na przyległe tereny zielone. Funkcjonalność budynku poprawiają także wózkownie i pomieszczenia gospodarcze w obrębie mieszkań.

Nie zapomniano także o otoczeniu budynków. Do dyspozycji dzieci przygotowany został plac zabaw. Starsi natomiast będą mogli korzystać z ławeczek i dobrze przemyślanych chodników i ścieżek. Znajdujące się na terenie osiedla parkingi pozwolą na parkowanie samochodów mieszkańców. „Brzozowy zakątek” wyróżnia dużo zieleni.

Budowa trwała od sierpnia 2008 roku. Łączny koszt inwestycji z gruntem wyniósł 37.973.000 zł. Inwestycja sfinansowana została ze środków własnych Spółki uzyskanych z aportu finansowego Gminy Miasto Szczecin w latach 2007 – 2010 i kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W drugim kwartale 2010 roku Szczecińskie TBS rozpocznie realizację Osiedla „Wrzosowe wzgórze” przy ul. Szosa Polska.

Przeczytaj także:

Szczecińskie TBS – aktualne inwestycje

TBS Prawobrzeże – aktualne inwestycje

Stargardzkie TBS – aktualne inwestycje

Zamiana mieszkań komunalnych na TBS w Szczecinie

Rate this post