Oddanie bloków TBS na osiedlu „Brzozowy Zakątek” w Szczecinie

Od dziś do dwóch nowych budynków przy ulicy Jana Kazimierza w Szczecinie będą się wprowadzać lokatorzy. Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddaje do użytku kolejne 168 mieszkań na osiedlu „Brzozowy Zakątek”.

W uroczystym przekazaniu mieszkań nowym lokatorom wzięli udział m.in.: Piotr Styczeń, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Marcin Murawski, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Grażyna Szotkowska, prezes STBS oraz radni miasta.

W dwóch czterokondygnacyjnych budynkach znalazło się łącznie 168 mieszkań: 34 jedno-, 115 dwu-, i 17 trzy-pokojowych. 72 lokale posiadają czynsze TBS, a 96 komunalne.

Mieszkania są wybudowane w standardzie „pod klucz”, i po umeblowaniu nadają się od razu do zamieszkania.
– Na posadzkach są wykładziny PCV i terakota, łazienki mają kompletną armaturę sanitarną, a w kuchniach zamontowano kuchenki elektryczne. Każde z mieszkań wyposażone jest w tzw. indywidualne stacje mieszkaniowe, czyli urządzenia które rozdzielają ciepłą wodę użytkową. Stacje zasilane są z miejskiej sieci cieplnej i umożliwiają indywidualne rozliczanie zużytej energii cieplnej na potrzeby każdego z lokali przez dostawcę energii – Szczecińską Energetykę Cieplną. Wszystkie lokale mają także indywidualne opomiarowanie zużycia zimnej wody. Rozliczenie będzie się odbywało na podstawie umowy zawartej pomiędzy najemcą a Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. – tłumaczy Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS.

Nie tylko wykończenie lokali odpowiada wysokim standardom. Projektanci osiedla pomyśleli także o komforcie przyszłych lokatorów. Wszystkie mieszkania na piętrach wyposażone są w balkony. Lokatorzy parterów będą natomiast mogli prosto z mieszkania wyjść na przyległe tereny zielone. Funkcjonalność budynku poprawiają także wózkownie i pomieszczenia gospodarcze w obrębie mieszkań.

Nie zapomniano także o otoczeniu budynków. Do dyspozycji dzieci przygotowany został plac zabaw. Starsi natomiast będą mogli korzystać z ławeczek i dobrze przemyślanych chodników i ścieżek. Znajdujące się na terenie osiedla parkingi pozwolą na parkowanie samochodów mieszkańców. „Brzozowy zakątek” wyróżnia dużo zieleni.

Koniecznie sprawdź  Na co zwracać uwagę, kupując krzesło do kuchni?

Budowa trwała od sierpnia 2008 roku. Łączny koszt inwestycji z gruntem wyniósł 37.973.000 zł. Inwestycja sfinansowana została ze środków własnych Spółki uzyskanych z aportu finansowego Gminy Miasto Szczecin w latach 2007 – 2010 i kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W drugim kwartale 2010 roku Szczecińskie TBS rozpocznie realizację Osiedla „Wrzosowe wzgórze” przy ul. Szosa Polska.

Przeczytaj także:

Szczecińskie TBS – aktualne inwestycje

TBS Prawobrzeże – aktualne inwestycje

Stargardzkie TBS – aktualne inwestycje

Zamiana mieszkań komunalnych na TBS w Szczecinie