Zamiana mieszkań komunalnych na TBS

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie uruchomił program zamiany szczecińskich mieszkań komunalnych na nowe mieszkania TBS. Do dnia 16 kwietnia br. zaprasza chętnych do składania wniosków. Z programu mogą skorzystać najemcy, którzy wynajmują lokale mieszkalne z zasobu mieszkaniowego Gminy Miasto Szczecin i nie posiadają zadłużenia czynszowego.

W ramach oferty mieszkań na zamianę „z urzędu”, związanej z poprawą warunków mieszkaniowych przeznaczonych zostało 194 nowo wybudowanych lokali mieszkalnych, położonych na osiedlach „Brzozowy zakątek” przy ul. Jana Kazimierza, ul. Światowida 91-95, ul. Kusocińskiego/Sowińskiego oraz na osiedlu „Nad Rudzianką” w Szczecinie. Wszystkie mieszkania są o wysokim standardzie funkcjonalnym i technicznym, ogrzewane są z sieci miejskiej i wykończone „pod klucz”.

Co ważne – wysokość czynszu zostanie taka sama jak w mieszkaniach komunalnych, czyli średnio 6 zł za metr kwadratowy.

Program kierowany jest przede wszystkim do osób, które przez 2 lata płaciły regularnie czynsz, a nie mają szans na wykup mieszkania. Od 2007 roku przekazano w ten sposób prawie 400 mieszkań.
Lokale, które zostaną po osobach biorących udział w zamianie trafią między innymi do dłużników, którzy często zajmują najdroższe i najlepsze lokale. Te miasto może następnie sprzedać.

Wnioski wraz z wymaganymi drukami są do pobrania w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 pok. nr 6. Składanie kompletnych dokumentów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 kwietnia 2010 r. (piątek)!
Wszelkie informacje można uzyskać również pod numerami telefonów: 48 86 360, 48 86 364, 43 45 448, 48 86 359.

Rate this post