Start budowy w Zabrzu. Są jeszcze wolne mieszkania

W poniedziałek 18 maja w Zabrzu przy ul. Żywieckiej dokonano uroczystego „wbicia łopaty” pod nową inwestycję Międzygminnego TBS z siedzibą w Tarnowskich Górach. Do lipca przyszłego roku w tym miejscu powstaną dwa budynki z 32 mieszkaniami na wynajem.

Całość inwestycji obejmuje dwa trzykondygnacyjne bloki mieszczące po 16 mieszkań o powierzchni od 37 do blisko 70 metrów kwadratowych. W zależności od metrażu lokale będą miały jeden, dwa lub trzy pokoje. Budynki charakteryzować się będą prostą i funkcjonalną architekturą, wysokim standardem wykonania oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Oprócz tego zostaną rozbudowane drogi dojazdowe i powiększony już istniejący parking.

Przy rozpoczęciu inwestycji obecni byli przedstawiciele władz miasta Zabrze, Tarnowskich Gór, wykonawca – firma F-BUD i Zarząd Spółki Międzygminne TBS.
Zaczynamy budować oba budynki w tym samym czasie. Później bardziej skupimy się na jednym z nich. W efekcie pierwszy ma być gotowy za ok. 14 miesięcy, drugi ok. 4 miesiące później. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie. Przy budowie pierwszego domu obyło się bez opóźnień i tu chcemy aby było podobnie. Mamy uzbrojony teren, firmę, która budowała już poprzedni dom, więc ma doświadczenie. Jesteśmy dobrej myśli – mówił Franciszek Paśmionka, prezes zarządu MTBS w Tarnowskich Górach.

Docelowo w tyn rejonie ma powstać 12 bloków, a w nich 150 mieszkań. O tempie powstawania osiedla będzie decydowało zainteresowanie potencjalnych lokatorów, którzy by wynająć mieszkanie muszą partycypować w kosztach jego budowy oraz możliwości finansowe Międzygminnego TBS.

Osoby zainteresowane informujemy, iż nadal można składać wnioski na wynajem mieszkania. Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są w siedzibie Spółki: Międzygminne TBS Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, ul. Towarowa 1 lub pod nr tel. 32 380 90 06 oraz 32 285 28 97.

Zabrze Żywiecka mieszkania
Pierwszy budynek przy ul. Żywieckiej w Zabrzu

Przeczytaj również: Dlaczego wybrać mieszkanie z TBS zamiast na kredyt

Rate this post