Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje nowe bloki

STBS planuje wybudować nowe bloki w systemie TBS na osiedlu Błonia. Miasto właśnie przekazało Towarzystwu działkę o wielkości hektara. Obecnie STBS stara się o jeszcze jedną i jeszcze większą działkę o Skarbu Państwa.

Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowę bloków przy ul. 29 Listopada w Nowym Sączu, zaraz w pobliżu przychodni zdrowia. Prezes Towarzystwa Maciej Kurp komentuje, że popyt na mieszkania czynszowe jest ogromny, dlatego planujemy powiększenie osiedla. Prezes Kurp dodaje, że trwają bezpośrednie rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa o przejęcie kolejnego terenu tj półtorahektarowej działki przy ul. 29 Listopada.  Działka znajduje się między szkołą podstawową a przychodnią zdrowia.

Samo osiedle liczy sobie obecnie kilkanaście budynków w których zamieszkuje ponad 4 000 osób. Najstarsze bloki liczą sobie 12 lat. STBS przeprowadziło wśród mieszkańców ankietę na temat czego najbardziej brakuje mieszkańcom w okolicy osiedla na 29 Listopada. Frekwencja była bardzo duża, w końcu chodzi o zaspokojenie podstawowych potrzeb lokatorów. Lokatorzy najczęściej wskazywali:

  1. żłobek
  2. przedszkole
  3. budynki użytkowe
  4. bank

STBS planuje sprostać wymaganiom mieszkańców osiedla TBS i prowadzi projekt który ma zaspokoić najczęściej wskazywane przez mieszkańców potrzeby infrastrukturalne.

Rate this post