Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje nowe bloki

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2głosów, średnia: 5,00z 5)
Loading...

STBS planuje wybudować nowe bloki w systemie TBS na osiedlu Błonia. Miasto właśnie przekazało Towarzystwu działkę o wielkości hektara. Obecnie STBS stara się o jeszcze jedną i jeszcze większą działkę o Skarbu Państwa.

Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowę bloków przy ul. 29 Listopada w Nowym Sączu, zaraz w pobliżu przychodni zdrowia. Prezes Towarzystwa Maciej Kurp komentuje, że popyt na mieszkania czynszowe jest ogromny, dlatego planujemy powiększenie osiedla. Prezes Kurp dodaje, że trwają bezpośrednie rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa o przejęcie kolejnego terenu tj półtorahektarowej działki przy ul. 29 Listopada.  Działka znajduje się między szkołą podstawową a przychodnią zdrowia.

Samo osiedle liczy sobie obecnie kilkanaście budynków w których zamieszkuje ponad 4 000 osób. Najstarsze bloki liczą sobie 12 lat. STBS przeprowadziło wśród mieszkańców ankietę na temat czego najbardziej brakuje mieszkańcom w okolicy osiedla na 29 Listopada. Frekwencja była bardzo duża, w końcu chodzi o zaspokojenie podstawowych potrzeb lokatorów. Lokatorzy najczęściej wskazywali:

  1. żłobek
  2. przedszkole
  3. budynki użytkowe
  4. bank

STBS planuje sprostać wymaganiom mieszkańców osiedla TBS i prowadzi projekt który ma zaspokoić najczęściej wskazywane przez mieszkańców potrzeby infrastrukturalne.

Koniecznie sprawdź  TBS Krak-System buduje w Krakowie ekskluzywne apartamenty

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*