Rusza nabór na mieszkania TBS w Koszalinie

Od dziś do końca marca br. w siedzibie Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, można składać wnioski o przydział mieszkania na wynajem. Na wiosnę spółka planuje rozpoczęcie inwestycji przy ul. Holenderskiej.

Budynek został zaprojektowany jako obiekt 10-klatkowy, o czterech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, całkowicie podpiwniczony. W podpiwniczeniu znajdą się komórki lokatorskie, wózkownie, suszarnie oraz pomieszczenia techniczne. Budynek pomieści 96 mieszkań i składał się będzie z trzech segmentów budowanych etapami – na początek stanie część z 36 mieszkaniami.

Budowa pierwszego segmentu rozpocznie się w kwietniu tego roku i potrwa do 18 miesięcy. Będą w nim 4 mieszkania jednopokojowe (ok. 33 m2), 8 mieszkań dwupokojowych małych (od 46 do 48 m2), 20 mieszkań dwupokojowych dużych (od 53 do 56 m2) i 4 mieszkania trzypokojowe (ok. 66 m2). Wszystkie lokale nadawać się będą do zamieszkania tuż po odebraniu kluczy. Całkowity koszt budowy wyniesie ok. 5 mln zł.

Obecnie Koszalińskie TBS posiada zasób mieszkaniowy liczący 940 lokali. Zainteresowanie mieszkaniami TBS w Koszalinie jest spore – władze towarzystwa szacują, że na każdy nowy lokal będą minimum trzy chętne osoby.

Wnioski o przydział mieszkania należy składać w terminie od 20.01.2014 r. do 31.03.2014 r., w godzinach od 8:00 do 14:00, w siedzibie KTBS mieszczącej się przy ul. Plac Wolności 2-3 w Koszalinie. Opłata za pobrany druk wniosku wynosi 30 zł.

Zobacz także:

Koszalińskie TBS – aktualne inwestycje

Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?