Przybywa mieszkań TBS w Lublinie

Czwartek 25 listopada okazał się jednym z najszczęśliwszych dni w życiu dla 84 rodzin w Lublinie. Tamtejsze TBS „Nowy Dom” przekazało klucze do nowych mieszkań na osiedlu Felin. Na tym spółka nie poprzestaje – już w przyszłym roku odda jeszcze trzy bloki.

Dwa przekazane budynki znajdują się przy ulicy Zygmunta Augusta 16 i 18. Inwestycja, której koszt wyniósł 9,2 mln zł została sfinansowana kredytem z BGK, oraz ze środków własnych Towarzystwa, Miasta i wpłat partycypacyjnych lokatorów. Wysokość partycypacji wynosiła 2,5 tys. zł za m2. Budowa została wykonana w ekspresowym tempie – rozpoczęto ją na początku tego roku.

Przez lata wynajmowaliśmy małą kawalerkę w kamienicy, gdzie płaciliśmy gigantyczny czynsz. Dwie osoby i dziecko na niespełna 30 m2. Te mieszkanie z TBS to spełnienie naszych marzeń – mówi Sławomir Drozd, który właśnie z rodziną odebrał klucze do nowego, dwupokojowego mieszkania.

Tuż obok dzięki porozumieniu z Radą Miasta spółka rozpoczęła budowę kolejnych trzech bloków. W trzecim kwartale przyszłego roku 120 rodzin odbierze klucze do nowych mieszkań. Będą to lokale jednopokojowe o pow. 32 m2 – 24 szt. i dwupokojowe o pow. 44 m2 – 96 szt.

Aktualnie urzędnicy Wydziału Spraw Mieszkaniowych UM w Lublinie analizują wnioski od osób zainteresowanych wynajmem mieszkania i przekazują je do TBS-u. Zainteresowanie mieszkaniami w Lublinie jest ogromne. W kolejce po własne M od miasta czeka ponad 6 tys. rodzin.

Przeczytaj także:  TBS „Nowy Dom” – aktualne inwestycje

Mieszkanie z TBS zamiast komunalnego

Kolejka przed TBS w Lublinie

Rate this post