Mieszkanie z TBS zamiast komunalnego?!

Najpóźniej w trzecim kwartale 2011 roku TBS „Nowy Dom” w Lublinie planuje oddać 120 mieszkań na osiedlu Felin. Dzięki porozumieniu władz miasta z TBS powstał pilotażowy program, w którym osoby oczekujące na mieszkanie komunalne mogą składać wnioski na te nowo budowane, co pozwoli na szybsze niż obecnie zaspokojenie potrzeb lokalowych.

Do tej pory dochody, którymi musiał się legitymować przyszły najemca w TBS „Nowy Dom” były barierą dla osób oczekujących na mieszkanie komunalne. Teraz ten próg został obniżony.
– To pilotażowy program. Chcemy, aby TBS stał się istotnym graczem polityki mieszkaniowej gminy – podkreśla Andrzej Pruszkowski, wiceprezes TBS „Nowy Dom”.

Zainteresowanie mieszkaniami w Lublinie jest ogromne. W kolejce po własne M od miasta czeka ponad 6 tys. rodzin. Przy obecnym tempie budowy mieszkań komunalnych szansę na własne „cztery kąty” mają za kilka lub kilkanaście lat.

Między ulicą Zygmunta Augusta a Drogą Męczenników Majdanka na Felinie w trzech nowych budynkach znajdzie się łącznie 120 mieszkań. Będą to wykończone „pod klucz” lokale jedno i dwu pokojowe. Partycypacja w kosztach budowy wyniesie około 900 zł/m2.

Osoby zainteresowane przez najbliższe dwa tygodnie mogą składać wnioski w Wydziale Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Lublin. Nabór dotyczy jednak tylko osób, które przed 05.08.2010 r. złożyły wniosek o lokal komunalny.

Przeczytaj także: TBS „Nowy Dom” – aktualne inwestycje

Rate this post