Po trzech latach przerwy TBS w Lublinie rozpoczyna dużą inwestycję

TBS „Nowy Dom” pozyskało 5 mln zł z emisji obligacji. Środki zostaną w pełni przeznaczone na nową inwestycję – budowę trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Zygmunta Augusta w Lublinie.

Budynki będą miały trzy piętra. Staną w sąsiedztwie bloków, które już kilka lata temu TBS zbudowało w tej lokalizacji. Będzie w nich 100 mieszkań dwupokojowych i 24 jednopokojowe – wszystkie wykończone „pod klucz”, czyli nadające się do natychmiastowego zamieszkania.

W lokalach zamieszkają osoby wytypowane przez Wydział Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Lublin. Najemcy będą musieli wpłacić partycypację w wysokości 30 procent wartości lokalu, co może wynieść około 40-50 tys. zł. Lista chętnych liczy już ponad 350 osób, niektórzy zapisali się jeszcze w 2010 roku, kiedy wyczekiwali pod siedzibą TBS przez tydzień czasu na kilkustopniowym mrozie. Pisaliśmy o tym w artykule: Kolejka przed TBS w Lublinie.

TBS planuje rozpocząć budowę przy ul. Zygmunta Augusta jesienią tego roku a zakończyć pod koniec przyszłego. W ciągu 15 lat działalności TBS „Nowy Dom” w Lublinie postawił w sumie 21 bloków w których znajduje się 861 mieszkań.

Przeczytaj również:
TBS „Nowy Dom” w Lublinie – aktualne inwestycje

Mieszkania TBS za obligacje

Rate this post