Duże plany inwestycyjne TBS Wrocław

W lipcu tego roku wrocławskie TBS rozpoczęło budowę przy ul. Leonarda da Vinci. W wyniku tej inwestycji powstaną dwa budynki z 131 mieszkaniami i dwoma lokalami usługowymi. Na tym spółka nie zamierza poprzestać. Rozpisano już przetargi na budowy przy ul. Krzywoustego i Pakistańskiej.

Budynki budowane przy ul. Leonarda da Vinci to V etap osiedla Brochów, na którym do tej pory powstało w 11 blokach ponad 660 mieszkań. Będzie w nich 131 wykończonych pod klucz mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. Wrocławskie TBS planuje zakończyć tę inwestycję do września 2011 roku.

W sierpniu 2003 r. przy ul. Krzywoustego we Wrocławiu zasiedlono 54 mieszkania. W niedługim czasie przybędzie w tym rejonie kolejnych mieszkań, bo w zamierzeniach inwestycyjnych towarzystwa jest budowa następnego bloku. Projektowany budynek będzie wypełnieniem brakującej zabudowy kwartału w pierzei od strony ulicy Bolesława Krzywoustego.

W programie mieszkaniowym budynku dominują mieszkania małe – przeznaczone dla jednej lub dwóch osób. Adresowane są dla studentów, osób samotnych i młodych małżeństw.

Wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje ponadto w najbliższych latach powiększać osiedle Brochów. Do połowy października rozstrzygnięty ma być przetarg na „Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej we Wrocławiu przy ulicy Pakistańskiej„.

Przeczytaj także: TBS Wrocław – planowane inwestycje

Rate this post

1 Komentarz do Duże plany inwestycyjne TBS Wrocław

Komentowanie jest wyłączone.