Oświetlenie na szynie, czyli nowy trend

Stały rozwój technologii oświetleniowej, w tym technologii LED sprawia, że mamy coraz więcej atrakcyjnych możliwości oświetlenia naszych wnętrz. Niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkaniu, sklepie, biurze czy innym wnętrzu, mnogość rozwiązań i możliwości wyboru źródeł światła, umożliwia nowocześnie i funkcjonalnie wyposażyć je w atrakcyjne i oszczędne źródło światła.

Jedną z takich opcji, która zdobywa coraz większą popularność – jest oświetlenie szynowe. Czym ono jest i czemu jego popularność tak rośnie? Oświetlenie szynowe LED to nic innego jak system instalacji lamp na przeznaczonych do tego celu szynach. Jest to rozwiązanie dotychczas stosowane głównie w przestrzeniach komercyjnych takich jak sklepy, magazyny, hale targowe itp.

Dziś coraz śmielej wchodzi również do domów i mieszkań. Jakie zalety posiadają lampy na szynach? System oświetlenia szynowego zapewnia dużą mobilność opraw i szeroki wachlarz możliwości rozbudowy całego systemu, a także sterowania oświetleniem.

Systemy szynowe pozwalają łatwo przesunąć lampy w dowolne miejsce bez konieczności ingerencji w instalację elektryczną. System szynowy sprawia, że oświetlenie we wnętrzu nabiera nowoczesnego charakteru, imponując wachlarzem możliwości.

Lampa na szynie — jaką wybrać?

oswietlenie-na-szynie

Decydując się na system szynowy, możemy wybierać lampy w dowolnej, interesującej nas formie. Wybór lamp przeznaczonych do montażu na szynach jest ogromny i stale rośnie. Dzięki temu wybierając lampy szynowe LED, nie musimy ograniczać się tylko do modernistycznych lamp dobrych do wnętrz o charakterze industrialnym.

Stojąc przed wyborem lamp do naszego systemu szynowego, możemy wybierać lampy w różnych kolorach, kształtach, o różnych parametrach emitowanego światła. To jaka lampa ostatecznie znajdzie się w naszym mieszkaniu, zależy już tylko od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Czym są szyny oświetleniowe?

lampy-szynowe

Szyny oświetleniowe sufitowe to system zasilania opraw oświetleniowych w postaci profilu wyposażonego w przewody zasilające, do którego przymocowuje się lampy. System szynowy LED można zainstalować, montując go bezpośrednio do sufitu lub ściany, zawieszając na specjalnie do tego przeznaczonych linkach, a także wbudować w sufit podwieszany, jeśli taki posiada pomieszczenie.

Szyna oświetleniowa sufitowa podłączona do źródła zasilania umożliwia zasilenie wielu lamp, które możemy na tej szynie instalować w dowolnym miejscu, a także dowolnie je przesuwać. Do wyboru mamy dwa rodzaje systemów synowych: jednofazowe oraz trójfazowe. W pierwszym przypadku mamy możliwość tylko jednoczesnego działania wszystkich lamp umieszczonych na szynie.

Systemy szynowe LED trójfazowe są nowocześniejszym, bardziej uniwersalnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Dają zdecydowanie więcej możliwości użytkowych. W ich przypadku mamy możliwość uruchamiania poszczególnych lamp, tych, które są nam w danym momencie potrzebne.

Szyny oświetleniowe trójfazowe wytrzymują większe obciążenia i charakteryzują się większą stabilnością. Do systemu trójfazowego jest także większy wybór lamp. Wszystko to sprawia, że system trójfazowy jest chętniej wybieranym rozwiązaniem od jednofazowego.

Reflektory na szynie — mobilne i uniwersalne

lampy-na-szynach

Lampy szynowe, jak już napisaliśmy, dostępne są w wielu kształtach, kolorach, rodzajach emitowanego światła. Szeroki wybór pozwoli dobrać odpowiednią lampę w zależności od miejsca jej funkcjonowania i celów przed nią stawianych.

Łatwość wpinania lamp w szynę powoduje, że lampy te możemy dowolnie przemieszczać pomiędzy pomieszczeniami i zmieniać zadania przed nimi stawiane. Dzięki temu wszystkie reflektory na szynie maj uniwersalne zastosowania i dziś mogą oświetlać kuchnię, a jutro być częścią oświetlenia salonu. Duża mobilność lamp systemu szynowego również jest wielkim atutem systemów szynowych.

W każdej chwili możemy przemieścić lampy z jednej części pomieszczenia w inne miejsce wymagające zwiększonej ilości światła. Żadne inne rozwiązanie oświetleniowe zastosowane we wnętrzu nie daje takich możliwości zmian scen świetlnych jak szyna z lampami.

Systemy szynowe – oświetlenie

Oświetlenie, jakie daje system szynowy, sprawdzi się w każdym rodzaju pomieszczenia. Niezależnie czy będzie to sklep lub jego witryna, restauracja, sala bankietowa czy mieszkanie prywatne, wszędzie sprawdzi się ono doskonale.

W domu również lampy sufitowe na szynie znajdą swoje miejsce w kuchni, salonie, sypialni i każdym innym pomieszczeniu. Oświetlenie sufitowe na szynach daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.

Dzięki niemu możemy dowolnie akcentować i rozświetlać te części wnętrza, na których nam w danej chwili zależy. Szyny sufitowe tworzą oświetlenie nowoczesne i nadzwyczaj funkcjonalne. Doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, wymagających wielu punktów świetlnych oraz pomieszczeniach połączonych np. kuchni otwartej na salon.

Są niezwykle atrakcyjnym zamiennikiem tradycyjnych lamp sufitowych stacjonarnych, opraw halogenowych, a także reflektorków kierunkowych. Szynowy system oświetlenia spełni wymagania nawet najbardziej wymagających inwestorów, szukających doskonałego światła do wnętrz komercyjnych oraz mieszkalnych.

Materiał opracowany przez eksperta sklepu SMD-LED.pl

Warto przeczytać: Wniosek o Oświetlenie ulicy lub drogi gminnej WZÓR

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl