Osiedle TBS dla 4500 osób w Boguchwale

Rozpoczęła się budowa pierwszego budynku TBS w Boguchwale. W przeciągu 10 lat na 16,4 ha terenu zaplanowano wybudować 13 bloków, 30 domów jednorodzinnych i 15 szeregówek.

Łącznie powstanie w nich miejsce dla prawie 4500 osób. Liczymy, że osiedlą się tutaj nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale także rzeszowianie, dla których nowa dzielnica będzie sypialnią – mówi Andrzej Chejzdral, prezes TBS Boguchwała.

Pierwszy, czterokondygnacyjny blok ma być gotowy już pod koniec 2015 roku. Zlokalizowany będzie na wzniesieniu z piękną panoramą widokową. Będzie w nim 27 mieszkań o powierzchni od 32 do 58 mkw. Ogrzewanie mieszkań dostarczane będzie zarówno z kotłowni gazowych, jak i z odnawialnych źródeł energii. W budynkach TBS lokatorzy mogą liczyć na podziemne parkingi, a w zabudowie jednorodzinnej standardem będą pojedyncze garaże. Ozdobą osiedla ma być zbiornik wodny, który spełni dwie funkcje: retencyjną i rekreacyjną. Poza blokami Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Boguchwale przygotowało także tereny pod budowę obiektu sakralnego i sklepów.

Całe osiedle ma powstać w ciągu 10 lat. Chcemy stworzyć miejsce funkcjonalne, ale także ekologiczne i pełne zieleni. Dlatego bloki projektujemy tak, aby tworzyły zamknięte kwartały z własnymi dziedzińcami pełnymi drzew i krzewów. Zamontujemy także solary wykorzystujące energię słoneczną – mówi Piotr Klimczak, zastępca burmistrza Boguchwały.

Projekt kolejnego budynku jest już na ukończeniu, a prace budowlane rozpoczną się w marcu.

Przeczytaj również:
TBS Boguchwała – aktualne inwestycje

Koniecznie sprawdź  Przybędzie mieszkań TBS w Zielonej Górze