Opóźni się zasiedlenie osiedla Stabłowice

Z powodu długiej zimy, przyszli lokatorzy ośmiu bloków na nowym osiedlu Stabłowice we Wrocławiu, będą musieli poczekać miesiąc dłużej na oddanie kluczy. Gotowe są 234 mieszkania, jednak pozostały prace na zewnątrz budynków.

Klucze do nowych lokali TBS Wrocław miał przekazać w połowie maja. Nieoczekiwanie, tuż przed zapowiadaną datą zasiedlenia budynków wykonawca budowy – austriacka firma PORR – poinformował, że nie zrealizuje budowy w tym terminie. Przedłużająca się zima spowodowała wstrzymanie prac wokół budynków. Do dokończenia pozostały jeszcze chodniki, zieleńce i place zabaw.

Sami jesteśmy zaskoczeni i rozumiemy rozczarowanie lokatorów. Niestety, w tej sytuacji jesteśmy zdani na wykonawcę. Formalnie firma ma czas na oddanie tego etapu inwestycji do końca lipca.– mówi Witold Turzański, wiceprezes zarządu spółki TBS Wrocław.

Ostatecznie mieszkania mają być zasiedlane w połowie czerwca. Pokrzyżuje to plany części lokatorów, którzy na wieść o majowym terminie wprowadzki do nowych mieszkań, wypowiedzieli umowy najmu w dotychczasowych miejscach zamieszkania.

Docelowo na Stabłowicach do 2014 roku, ma powstać w pięciu etapach, 37 budynków z 1068 mieszkaniami TBS. Więcej o inwestycji pisaliśmy w artykule: Rusza największa inwestycja TBS we Wrocławiu.

Rate this post