Powstaje nowy budynek Świdnickiego TBS. Mieszkania z możliwością wykupu

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego realizuje nową inwestycję przy ul. Spółdzielczej w Świdnicy. Do kwietnia 2016 roku zaplanowano oddać do użytku 43 mieszkania na wynajem, które będzie można wykupić.

W ostatnim dniu października na plac budowy wszedł wykonawca inwestycji. Stało się to możliwe, gdy dobiegła końca sprawa zakupu przez miasto już rozpoczętej budowy przy ul. Spółdzielczej. Poprzedni właściciel tej nieruchomości zbankrutował.

Nie chcieliśmy, by w centrum miasta pozostał niezagospodarowany teren. Skomplikowane procedury upadłościowe nie przyniosły zainteresowania solidnego prywatnego inwestora, dlatego zadanie doprowadzi do finału nasza spółka. W tym miejscu powstanie nowoczesny obiekt, nawiązujący do historycznej zabudowy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Nowy budynek pomieści 43 mieszkania (1-3-pokojowe) oraz 3 lokale usługowe, a także garaż podziemny. Na parterze będą się znajdować lokale usługowe, od I do V piętra zaś lokale mieszkalne. Budynek wyposażony będzie w windę, wykonany będzie z zastosowaniem nowoczesnych technologii energooszczędnych. Wszystkie mieszkania zostaną osobno opomiarowane. W skład wyposażenia wejdą m. in. panele podłogowe, płytki na podłogach i ścianach, biały montaż w łazienkach i kuchniach.

Mieszkania budowane są na wynajem z możliwością ich wykupu po 5 latach. Partycypacja w kosztach budowy w wysokości 50% wartości mieszkania, pozostała kwota spłacana w ciągu 30 lat, płatna w czynszu.
To dobra oferta dla osób, które nie kwalifikują się na otrzymanie mieszkania od gminy, nie mogą liczyć na dodatkowe wsparcie państwa, czy też nie mają zdolności kredytowej. Jesteśmy trzecim TBS-em w Polsce, który wprowadza taki projekt – tłumaczy Mirosław Gałek, prezes Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

TBS szacuje wartość całej inwestycji na 7,036 mln zł. Budowa ma się zakończyć w drugim kwartale 2016 roku.

Przeczytaj również:
TBS na własność
Jak otrzymać mieszkanie z TBS

Rate this post