Nowe mieszkania w systemie TBS w Skawinie

Przy granicy Krakowa w Skawinie, do 2016 roku powstanie 60 mieszkań na wynajem. W dniu 17.07.2014 r. generalny wykonawca rozpoczął roboty budowlane. Budowę realizuje „TBS – Małopolska” Sp. z o.o. z Krakowa, należące do Grupy Inwestycyjnej Bryksy. Aktualnie prowadzony jest nabór Partycypantów i Najemców.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Krakowskiej / Studzińskiego, na terenie zakupionym od Gminy Skawina, z którą „TBS – Małopolska” prowadzi wieloletnią współpracę w zakresie budownictwa mieszkań na wynajem. Jest to rejon oddalony około 800 m od granicy Krakowa, około 7 km od Campusu UJ, około 11 km od Ronda Grunwaldzkiego.

Realizowany obiekt, to budynek dwuklatkowy, pięciokondygnacyjny (z windą), z 60 mieszkaniami, a także z garażem podziemnym w poziomie piwnic (14 boksów garażowych, 14 miejsc postojowych). W budynku planowane są mieszkania 1, 2 i 3-pokojowe o powierzchni od 34 do 51 m2. Inwestycja jest kontynuacją rozbudowy istniejącego osiedla, zrealizowanego przez „TBS – Małopolska” w latach 2006 – 2012.

Mieszkania przekazywane są Najemcom w stanie całkowicie wykończonym. Będą wyposażone we wszystkie podstawowe urządzenia (umywalka, wanna, miska ustępowa, zlewozmywak, kuchenka elektryczna 4-palnikowa z piekarnikiem). Posadzki wykonywane będą z paneli i płytek ceramicznych. Każde mieszkanie posiada balkon.
Budynek wyposażony będzie we wszystkie niezbędne instalacje wewnętrzne: wodno – kanalizacyjną, c.o. i c.w.u. z sieci MPEC, elektryczną, domofonową, instalacje teletechniczne. Przewidziano indywidualne opomiarowanie wszystkich mediów.

W chwili obecnej podpisywane są umowy na partycypację w kosztach budowy. W zamian za partycypację, TBS po zakończeniu budowy budynku i przekazaniu go do użytkowania, zawrze umowy najmu z Najemcami wskazanymi przez Partycypantów. Przed zasiedleniem Najemca zobowiązany będzie do zapłaty kaucji zabezpieczającej w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu za dany lokal, obliczonego według stawek obowiązujących w dniu zawarcia umowy najmu. TBS prowadzi również nabór osób zainteresowanych najmem boksów garażowych oraz miejsc postojowych w garażu podziemnym.

 

Mieszkania TBS Kraków
Wizualizacja budynku w Skawinie

Termin oddania budynku do eksploatacji planowany jest na IV kwartał 2015 / I kwartał 2016 roku. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami telefonu (12) 659-90-37 i (12) 659-90-36, na stronie internetowej www.tbsmalopolska.pl lub w siedzibie TBS-u przy ul. Bujaka 4 w Krakowie.

Zobacz także:

Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?

Rate this post