Nowe mieszkania TBS w Zabrzu

Międzygminne TBS z Tarnowskich Gór przekazało w ręce lokatorów klucze do mieszkań w nowym budynku przy ul. Żywieckiej w Zabrzu. Docelowo ma tam powstać 12 budynków.

Dwupiętrowy, trzyklatkowy budynek posiada 16 mieszkań – w tym 6 mieszkań 3 pokojowych o powierzchni użytkowej 60,65m2 – 69,47 m2, 9 mieszkań 2 pokojowych o pow. 51,20m2 – 58,62m2 oraz 1 mieszkanie 1 pokojowe o pow. 37,33m2. Budynek charakteryzuje się prostą, funkcjonalną architekturą. Dla części mieszkań parterowych lokatorzy mają możliwość zagospodarowania przyległej części terenu na ogródki przydomowe. Parter budynku jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Koszt inwestycji wyniósł 3,3 mln zł z czego część pokryli najemcy w postaci partycypacji 30 procent kosztów budowy. By zamieszkać w nowym mieszkaniu należało wpłacić około 39 tys. zł za lokal jednopokojowy, 60 tys. za dwupokojowy lub 70 tys. za trzypokojowy.
Przyszli lokatorzy to głównie młode małżeństwa z Zabrza, Gliwic i Rudy Śląskiej, dla których lokum z TBS to najrozsądniejsze rozwiązanie. Partycypując w kosztach budowy mieszkań nie muszą zaciągać kredytu na 30-35 lat, jak to ma miejsce w przypadku zakupu mieszkania z rynku. Partycypacje najczęściej pokrywają z własnych oszczędności lub kredytu na 5-10 lat.

Międzygminne TBS w tej lokalizacji planuje wybudować łącznie 12 budynków w których znajdzie się 156 mieszkań na wynajem. Budowa dwóch kolejnych bloków ma ruszyć już w przyszłym roku.

Zobacz także:
Międzygminne TBS – aktualne inwestycje
Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?

Rate this post