Nowe mieszkania TBS w Kaliszu

176 mieszkań w czterech budynkach odda do użytku Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zasiedlanie rozpocznie się w połowie lutego. Dzięki tej inwestycji zwolni się kilkadziesiąt lokali komunalnych.

Mieszkania znajdują się w blokach przy ulicy księdza Kaczorowskiego 3-9. Ich łączna  powierzchnia to 8447 metrów kwadratowych. W czterech budynkach mieści się 56 mieszkań jednopokojowych, 96 dwupokojowych oraz 24 lokale trzypokojowe. Każde z nich wyposażone jest w biały montaż, zlewozmywak oraz elektryczną kuchnię z płytą ceramiczną i posiada balkon. Ponadto zostało wybudowanych 58 garaży i dwa lokale użytkowe oraz 188 miejsc parkingowych.

Obecnie trwa odbiór techniczny bloków. Po ich zasiedleniu zasoby Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wzrosną do 912 mieszkań.

Zasiedlanie budynków rozpocznie się po 15 lutego. Jest to największy, jak dotąd, zespół mieszkaniowy KTBS. W wyniku przeprowadzki do nowych lokali zostanie zwolnionych 55 lokali komunalnych, które trafią do osób oczekujących na mieszkania z listy komunalnej.

By umożliwić właściwy dojazd do tych budynków miasto wybudowało w pierwszym etapie część ulicy ks. H. Kaczorowskiego wraz z chodnikami i oświetleniem.

Rate this post