Nowe mieszkania TBS w Będzinie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2głosów, średnia: 4,50z 5)
Loading...

Na górce przy Osiedlu Zamkowym w Będzinie ma powstać trzykondygnacyjny budynek wybudowany w ramach utworzonego przed kilkoma dniami Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Atrakcyjne mieszkania o podwyższonym standardzie mają być gotowe w przyszłym roku. Pod koniec kwietnia mają ruszyć pierwsze prace projektowe. Lista chętnych do zamieszkania w mieszkaniach TBS będzie tworzona na początku przyszłego roku.

Budynek ma mieć piękne tarasy i garaże. Zamieszka w nim około 30 – 35 rodzin. Projekt budynku powstanie do września tego roku.

Liczymy, że pierwsi lokatorzy mogliby się wprowadzić do niego już w 2010 roku. Coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem mieszkania w systemie TBS. To dobre zwłaszcza na czas kryzysu. Wiemy, że wśród mieszkańców Będzina jest zapotrzebowanie na tego typu budownictwo. W TBS-ie Dombudu w tzw. Górkach Małobądzkich na mieszkania czeka około 400 rodzin, ale prawdopodobnie więcej bloków tam już nie powstanie, bo brakuje terenów – mówi Tomasz Delowski wiceprezes Centrum Projektów Regionalnych S.A. w Katowicach. Centrum wraz z gminą tworzy spółkę TBS. Gmina ma w spółce 49 procent udziałów. Do spółki wniosła dwie działki, natomiast CPR 1 mln 420 tys. zł.

Co ciekawe, to miejsce historyczne, bo są tu ostatnie pozostałości stanowiska artylerii przeciwlotniczej związanej ze stacjonującym w Będzinie w okresie międzywojennym 23. Pułkiem Artylerii Lekkiej. To prawdopodobnie oni zbudowali te stanowiska. Koncepcja nowo projektowanego budynku nie przewiduje ich rozebrania. Będą więc stanowiły dodatkową atrakcję historyczną terenu.

Gminny TBS ma wielkie plany. Będzie inwestował w tereny, które mają się przyczynić do ożywienia miasta, występują w planach jego rewitalizacji. Chcą budować w centrum, potem na terenie dzielnicy Grodziec. W tej chwili konkretne plany dotyczą m.in. działki w centrum miasta za budynkiem sądu. Tutaj mają powstać mieszkania na wynajem w systemie TBS. Planowane rozpoczęcie inwestycji w drugiej połowie 2010 roku

Koniecznie sprawdź  20 lat działalności TBS w Polsce

Przeczytaj także:

TBS Centrum Będzin – aktualne inwestycje

Kolejne inwestycje katowickiego TBS Dombud

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*