Nowa inwestycja TBS w Lublinie

Radni Lublina zgodzili się na zmiany w tegorocznym budżecie miasta, umożliwiające wsparcie TBS „Nowy Dom” kwotą 1,3 mln zł. Będzie to wkład własny niezbędny do zaciągnięcia kredytu na nową inwestycję – budowę trzech bloków z ponad 120 mieszkaniami na wynajem.

Nowe budynki staną na Felinie w rejonie ul. Zygmunta Augusta, w sąsiedztwie kilku już istniejących bloków TBS. Będą w nich 124 mieszkania, z czego 96 lokali będzie miało powierzchnię 44 metry kwadratowe, pozostałe – 32 mkw. Przeważać będą mieszkania dwupokojowe, na które jest obecnie największy popyt.

Łączny koszt inwestycji szacuje się wstępnie na kilkanaście milionów złotych. Władze TBS czekają teraz na przekazanie gruntów pod nowe bloki i przygotowują się do trudnych negocjacji z bankami w sprawie kredytu komercyjnego. Dariusz Kocoń, prezes TBS „Nowy Dom” zakłada, że budowa ruszy jeszcze w tym roku i może potrwać od roku do dwóch lat.

W blisko 16 letnim okresie działalności miejski TBS „Nowy Dom” zbudował w Lublinie 861 mieszkań. Zapotrzebowanie jest duże – magistrat ma zarejestrowanych ponad 5300 wniosków o przyznanie mieszkania komunalnego. Brakuje także lokali socjalnych. Na wykonanie czeka aż 808 wyroków sądowych o eksmisję z prawem do mieszkania socjalnego.

Rate this post