Będą nowe mieszkania TBS w Chrzanowie

Chrzanowskie TBS przygotowuje się do gruntownego remontu trzech budynków i wyburzenia kolejnej kamienicy, której stan techniczny nie pozwala na jej wyremontowanie. Pod koniec przyszłego roku przy ulicach Mickiewicza i Śląskiej w Chrzanowie w miejscu odrapanych budowli mają pojawić się nowoczesne budynki z 56 mieszkaniami.

Komunalne działki, na których stoją kamienice o numerach 6, 6a, 8 i 8a, zostały przekazane Towarzystwu przez chrzanowską gminę. Budynki były w fatalnym stanie, a w jednym z nich nie było nawet sieci wodociągowej. Najemcy znajdujących się tam mieszkań zostali przeniesieni do lokali o lepszym standardzie.

Inwestycja w centrum miasta ma kosztować w sumie blisko 13 milionów złotych. Do rewitalizacji gmina dołoży 2,5 miliona złotych. Resztę potrzebnej kwoty ma pokryć z własnej kieszeni Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które na ten cel planuje zaciągnąć kredyt. Najkorzystniejsza oferta bankowa zostanie wyłoniona w drodze przetargu.

Mieszkania mają być wykonane pod klucz. W dwóch budynkach będą również windy osobowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W podziemiach stanie parking na ponad dwadzieścia miejsc postojowych. W kamienicach będzie mogło zamieszkać 56 rodzin.
W pierwszej kolejności do nowych mieszkań przekwaterowani zostaną ci, którzy obecnie wynajmują od chrzanowskiej gminy mieszkania komunalne, a mają wysokie dochody. Reszta lokali będzie wynajmowana na zwyczajnych zasadach.

Od 2000 roku Chrzanowskie TBS wybudowało 6 bloków posiadających łącznie ponad 200 mieszkań.

Rate this post