Mieszkania TBS pilnie do wzięcia

Ostrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło budowę trzech budynków przy ulicy Wodnej i Wańkowicza. Do końca tego roku mają być tam zasiedlone 72 nowe mieszkania. Plany towarzystwa może pokrzyżować brak chętnych do zamieszkania lokatorów.

Od kilku lat Ostrowskie TBS nie miało problemów ze znalezieniem osób chętnych na partycypowanie w kosztach budowy lokali mieszkalnych. Rozpoczynając nową inwestycję przy ul. Wodnej i Wańkowicza w Ostrowie Wielkopolskim wnioski złożyło dwa razy więcej rodzin niż było zaplanowanych do budowy mieszkań. Jednak teraz jej dokończenie stanęło pod znakiem zapytania.

Jak się okazało, przyszli lokatorzy OTBS nie otrzymali pożyczek w bankach i tym samym nie stać ich na wpłacenie wkładu własnego. Koszt partycypacji wynosi od 46 tys. za mieszkanie 2-pokojowe do 70 tys. w przypadku mieszkania 4-pokojowego. Ponadto wymagana jest także wpłata 12-krotności czynszu tytułem kaucji zabezpieczającej.

–  Liczyliśmy się z tym, że część osób może się rozmyślić w ostatniej chwili, ale nie spodziewaliśmy się takiej fali rezygnacji. – tłumaczy Paweł Woźniak, prezes OTBS.

Ostrowskie towarzystwo ogłosiło nabór uzupełniający osób zainteresowanych wynajmem lokali. Z 72 budowanych mieszkań na blisko 40 nie ma chętnych. Prezes OTBS zwrócił się do miasta o 1,5 miliona złotych wsparcia, które miałoby zostać przeznaczone na pokrycie kwoty równej wkładom lokatorów. W ten sposób chce nie dopuścić do wstrzymania budowy.

Przeczytaj także:
Ostrowskie TBS – inwestycje

Rekordowy rok dla Ostrowa Wielkopolskiego

Rate this post