Rekordowy rok dla Ostrowa Wielkopolskiego

Ostrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna budowę czterech bloków mieszczących 90 mieszkań, z których część będzie można wykupić na własność. W mieście powstaną także mieszkania komunalne i socjalne. Władze miasta podkreślają, że ten rok będzie rekordowy pod względem inwestycji, realizowanych przez gminę miasto Ostrów i spółki – Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej oraz OTBS. Nowe inwestycje zapowiadają też prywatni inwestorzy.

Przy ulicy Wodnej i Wańkowicza Ostrowskie TBS buduje cztery bloki. Znajdzie się tam w sumie 90 mieszkań, z których 18 lokatorzy będą mogli wykupić na własność. Zakończenie budowy planowane jest na koniec września tego roku, a zasiedlenie budynków do końca października.
Zainteresowanie mieszkaniami TBS jest spore, dlatego w planach jest kolejna inwestycja – przy ulicy Długosza. Tam do końca sierpnia 2011 roku powstać ma 48 mieszkań. Towarzystwo kompletuje aktualnie wnioski o najem mieszkań i deklaracje partycypacji w kosztach budowy.

Gmina rozpocznie budowę budynku socjalnego przy ul. Wrocławskiej, ponadto w planach ma utworzenie lokali socjalnych przy ul. Olszynowej. W sumie w najbliższym czasie zostaną oddane do użytku 24 mieszkania socjalne.

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim realizuje programy mieszkaniowe – „dla zaradnych i systematycznych” – w których pierwszeństwo w zasiedlaniu budowanych mieszkań mają dotychczasowi najemcy lokali komunalnych, którzy opuszczą zajmowane mieszkania oraz osoby znajdujące się na listach mieszkaniowych gminy.
W ramach tych programów zostaną zasiedlone 42 mieszkania.

Trzy tygodnie temu został rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż dawnych koszarów przy ul. Kościuszki. Prawdopodobnie w tym miejscu powstaną budynki mieszkalne, jednak jest to na razie jeszcze niewiadoma. Jeśli by tak się stało, ostrowski rynek mieszkaniowy powiększyłby się o bardzo dużą liczbę mieszkań.

W minionym roku miasto podpisało umowę ze spółką Hercesa Sagarbe Axial Polska z kapitałem hiszpańskim. Na jej mocy inwestor zobowiązał się do zaprojektowania i wybudowania na terenach przy Al. Słowackiego – ul. Kujawskiej co najmniej 57 mieszkań komunalnych. W kolejnych etapach na tym terenie już w systemie deweloperskim spółka zbuduje mieszkania na sprzedaż. Docelowo ma powstać ok. 2400 mieszkań i lokali usługowo-handlowych. Ich budowa ma być rozłożona na kilka etapów.

Przeczytaj także: Ostrowskie TBS – inwestycje

Rate this post