„Ludzie dzwonią do Elbląskiego TBS, wypytują o możliwości nabycia lokalu i składają wnioski”

Przewodniczący Rady Nadzorczej ETBS informuje: „Zainteresowanie mieszkaniami TBS jest ogromne. Ludzie dzwonią do Elbląskiego TBS-u i wypytują o możliwości nabycia lokalu i składają wnioski a także proszą aby w momencie rozpoczęcia inwestycji poinformować ich o tym.

Mieszkania komunalne od ETBS

Dlatego właśnie TBS Elbląg przekształci budynek dawnego Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich. W budynku przy ul. Saperów 14b powstanie 41 mieszkań komunalnych. ETBS w chwili obecnie adaptuje budynek na funkcje mieszkalne. Projekt inwestycji jest już gotowy a budowa i przekształcanie budynku ma się rozpocząć jeszcze w tegoroczne wakacje i zakończy się na początku 2017r.

Budynek przy ul. Saperów 14b został wybudowany w 1905 roku, budynek należał do koszar wojskowych, następnie w latach 90-tych został przekształcony na szkołę a w Listopadzie 2013 roku zakończył swoją działalność edukacyjną. Budynek obecnie nie jest użytkowany. Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamierza szybko to zmienić i na 4 kondygnacjach i 2200 mkw utworzy 41 mieszkań komunalnych które będą w metrażach od jednopokojowych do trzypokojowych mieszkań. Partycypacja wyniesie od 15 do 25% wartości mieszkania + kaucja.

Rate this post